کشته‌شدن ۲ فرد در انگلیس، خشم و ناآرامی مردمی را به‌همراه داشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
کشته‌شدن ۲ فرد در انگلیس، خشم و ناآرامی مردمی را به‌همراه داشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، به دنبال مرگ ۲ نوجوانِ مورد تعقیب پلیس در «کاردیف» واقع در انگلیس بر اثر سانحه تصادف، موجی از خشم و ناآرامی مردمی این بخش از بریتانیا را فرا گرفت. بر اساس اعلام این رسانه، پلیس «ولز جنوبی» در این خصوص اعلام کرد: […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، به دنبال مرگ ۲ نوجوانِ مورد تعقیب پلیس در «کاردیف» واقع در انگلیس بر اثر سانحه تصادف، موجی از خشم و ناآرامی مردمی این بخش از بریتانیا را فرا گرفت.

بر اساس اعلام این رسانه، پلیس «ولز جنوبی» در این خصوص اعلام کرد: در جریان ناآرامی های اخیر تعداد زیادی زخمی شده و چند خودرو و ساختمان هم به آتش کشیده شده اند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که ۲ نوجوان اهل «ایلی» (Ely) در کاردیف واقع در انگلیس، سوار بر یک اسکوتر یا دوچرخه ویژه مسیرهای سخت، حدود ساعت ۱۸ عصر دیروز دوشنبه پس از تحت تعقیب قرار گرفتن از سوی نیروهای پلیس، بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست می دهند.

این در حالیست که علیرغم اعتراضات خشونت‌ آمیز در کاردیف، کمیسر امور جنایی در «ولز جنوبی» هرگونه تعقیب و گریز توسط نیروهای پلیس را انکار کرده است!

به دنبال وقوع این حادثه، گروهی از معترضان مردمی به سمت نیروهای پلیس که به سپر، کلاه ایمنی و زره مجهز بودند، حمله ور شده و با آن ها درگیر شدند.

ماجرا زمانی اوج گرفت که روزنامه سان از آن‌ ها به عنوان «اراذل و اوباش» نام برد.

قرار است موضوع این سانحه و تنش های پس از سوی نیروهای پلیس مورد تحقیق و تفحص بیشتر قرار گیرد.منبع