کد خبر : 45334
تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۲۸

کشف شهر باستانی هنگام ساخت پارک

کشف شهر باستانی هنگام ساخت پارک

باستان‌شناسان بقایای یک شهر باستانی تمدن «مایا»‌ را در محل ساخت و ساز یک پارک کشف کردند. به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، باستان‌شناسان موفق شده‌اند ویرانه‌های یک شهر تمدن «مایا»‌ را که مملو از کاخ،‌ هرم و میدان است در محل ساخت و ساز یک پارک صنعتی جدید در نزدیکی «مریدا» و

باستان‌شناسان بقایای یک شهر باستانی تمدن «مایا»‌ را در محل ساخت و ساز یک پارک کشف کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، باستان‌شناسان موفق شده‌اند ویرانه‌های یک شهر تمدن «مایا»‌ را که مملو از کاخ،‌ هرم و میدان است در محل ساخت و ساز یک پارک صنعتی جدید در نزدیکی «مریدا» و واقع در ایالت «یوکاتان»‌ کشور مکزیک کشف کنند.

به گفته باستان‌شناسان، این مکان آثاری با ویژگی‌های سبک معماری «پوک» مایایی را در برگرفته است.

«کارلوس پرازا»‌ یکی از باستان‌شناسانی که مسوولیت کاوش در این شهر باستانی را بر عهده دارد، معتقد است بیش از  ۴,۰۰۰ نفر در این مکان زندگی می‌کردند. همچنین گمان می‌رود این شهر از سال ۶۰۰ تا ۹۰۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفته باشد.

«پرازا» می‌گوید: «در این شهر مردمی از طبقات مختلف اجتماعی زندگی می‌کردند… کاهن و کاتبان در این کاخ‌های باشکوه و مردم عادی در بناهای کوچک زندگی می‌کردند.»

کشف شهر باستانی هنگام ساخت پارک

محققان همچنین قبرهای متعلق به کودکان و بزرگسالانی را کشف کرده‌اند که به همراه ابزارهای سنگی،‌ پیشکش‌ و سایر متعلقات دفن شده‌اند.

همچنین شواهدی کشف شده‌ است که نشان می‌دهد ساکنان این شهر باستانی در کنار محصولات کشاورزی از ماهی‌گیری نیز استفاده می‌کردند.

این شهر باستانی پس از شروع ساخت و ساز یک پارک صنعتی کشف شد. به گفته مالکان این زمین، این پارک صنعتی با وجود باقی ماندن بقایای باستان‌شناسی همچنان ساخته خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود