کشورهای اسلامی سفیر سوئد را اخراج کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
کشورهای اسلامی سفیر سوئد را اخراج کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، در بیانیه پایان شرکت کنندگان در راهپیمایی صنعا علیه اقدام موهن سوئد، آمده است: پشت پرده این جنایت لابی صهیونیستی حاکم بر غرب قرار دارد و ما از کشورهای غربی خواهان آزادی از سلطه صهیونیزم هستیم. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از رهبران غرب […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، در بیانیه پایان شرکت کنندگان در راهپیمایی صنعا علیه اقدام موهن سوئد، آمده است: پشت پرده این جنایت لابی صهیونیستی حاکم بر غرب قرار دارد و ما از کشورهای غربی خواهان آزادی از سلطه صهیونیزم هستیم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از رهبران غرب و جامعه غربی خواهان توقف توهین به پیامبر اسلام (ص) و توقف اقدامات خصمانه علیه قرآن کریم هستیم، البته اقدامات خصمانه بی وقفه علیه مقدسات اسلامی در غرب بازتاب ورشکستگی اخلاقی و سیاست دولت های غربی است.

شرکت کنندگان در راهپیمایی صنعاء عنوان کردند: دولت سوئد باید مسئولیت این جنایت را بپذیرد و رسما از مسلمانان عذرخواهی کند و دولت ها باید برای دفاع از اسلام اقدامات قاطعانه ای علیه توهین کنندگان به مقدسات اسلامی اتخاذ کنند.

در بخش پایان بیانیه آمده است: ما خواهان تحریم سوئد و اخراج سفرای این کشور از کشورهای اسلامی هستیم.

گفتنی است، شمار زیادی از مردم یمن امروز دوشنبه در شهر صعده در اعتراض به اقدام اخیر موهن سوئد به خیابان‌ها آمدند. مردم یمن با سردادن شعار و به دست گرفتن پارچه نوشته‌هایی به آتش کشیدن قرآن کریم را ناشی از فقعالیت لابی صهیونیستی در سوئد دانستند. تظاهرکنندگان همچنین سکوت برخی کشورهای عربی و اسلامی در قبال رخداد شنیع ضد اسلامی در سوئد، را محکوم کردند.منبع