کد خبر : 46224
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

کنست یک قدم تا انحلال؛ رژیم اسرائیل مجددا یک فروپاشی سیاسی دیگر را تجربه می‌کند

کنست یک قدم تا انحلال؛ رژیم اسرائیل مجددا یک فروپاشی سیاسی دیگر را تجربه می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان خبر دادند، رهبران ائتلاف حاکم بر رژیم صهیونیستی بر سر طرح انحلال کنست توافق کردند. به نوشته رسانه‌های عبری زبان، بعد از شکست تمام تلاش‌های انجام گرفته توسط نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یائیر لاپید جانشین نخست وزیر برای نجات ائتلاف حاکم از

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان خبر دادند، رهبران ائتلاف حاکم بر رژیم صهیونیستی بر سر طرح انحلال کنست توافق کردند.

به نوشته رسانه‌های عبری زبان، بعد از شکست تمام تلاش‌های انجام گرفته توسط نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یائیر لاپید جانشین نخست وزیر برای نجات ائتلاف حاکم از فروپاشی، این دو تصمیم به اعلام فروپاشی آن کرده و طرح انحلال کنست را در هفته آینده در صحن کنست مطرح کنند.

براساس توافق موجود در صورت تصویب این طرح و انحلال کنست، یائیر لاپید تا زمان برگزاری انتخابات و تشکیل کابینه جدید، نخست وزیر خواهد شد.

قرار است تا ساعاتی دیگر بنت و لاپید این مسئله را رسما در یک نشست مطبوعاتی اعلام کنند.

برخی از رسانه‌های عبری زبان از این حادثه به عنوان یک درام سیاسی یاد کرده و خبر دادند این مسئله تا ساعتی دیگر رسما اعلام خواد شد.

گفتنی است ائتلاف فعلی حاکم بر رژیم صهیونیستی یکی از شکننده ترین ائتلاف‌های رژیم صهیونیستی بود که صرفا بر محور مخالفت شخصیت‌ها و احزاب وجریان های صهیونیست با ادامه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو شکل گرفته بود و تنها با یک نماینده بیشتر اکثریت را به دست آورده بود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود