گردهمایی «چای و جهان» در پکن
گردهمایی «چای و جهان» در پکن

روز ۱۵ ماه مه، مراسم آغاز فعالیت رویداد “چای و جهان” برگزار شد که توسط وزارت فرهنگ و گردشگری برگزار شد. مراسم آغاز با حضور وزیر فرهنگ و گردشگری، هو هپینگ، در Prince Kung’s Palace Museum در پکن برگزار شد. به گزارش ایسنا، به نقل  از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چین، این رویداد […]


روز ۱۵ ماه مه، مراسم آغاز فعالیت رویداد “چای و جهان” برگزار شد که توسط وزارت فرهنگ و گردشگری برگزار شد. مراسم آغاز با حضور وزیر فرهنگ و گردشگری، هو هپینگ، در Prince Kung’s Palace Museum در پکن برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل  از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چین، این رویداد “چای و جهان” در پکن به طور رسمی آغاز شد. این رویداد مهم، فرصتی است که علاقه‌مندان به چای و فرهنگ چای از سراسر جهان با هم دیدار و تبادل تجربیات کنند. هدف اصلی این گردهمایی، ارتقاء دانش و آگاهی درباره چای، ترویج فرهنگ چای و تسهیل فرصت‌های تجاری در صنعت چای است. در این رویداد، شرکت‌کنندگان می‌توانند انواع چای‌های مختلف، فنون نوشیدن چای، روش‌های پخت و سرو چای، تاریخچه چای و سایر جنبه‌های مرتبط را بشناسند و از نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی استفاده کنند. این رویداد فرصتی عالی است تا ارتباطات بین صنعت‌کاران، تجار و علاقه‌مندان به چای در سراسر جهان برقرار شود و به توسعه این صنعت مهم کمک شود.

پنجمین جشنواره اپرای چین در ججیانگ آغاز به کار کرد

در ۱۲ می، پنجمین جشنواره اپرای چین با حمایت وزارت فرهنگ و گردشگری و دولت در تالار بزرگ مردم در استان ججیانگ افتتاح شد. معاون وزیر اداره مرکزی تبلیغات مسئول کار روزانه، هو هپینگ، دبیر گروه رهبری حزب و وزیر وزارت فرهنگ و گردشگری، و وانگ هائو، معاون دبیر کمیته حزب استانی ججیانگ و فرماندار استان ججیانگ، در مراسم افتتاحیه شرکت کردند و به ایراد سخنرانی پرداختند. مراسم افتتاحیه توسط هو وی، معاون فرماندار استان ججیانگ، با حضور وو جینگ، معاون کمیته دائمی کنگره مردمی استان ججیانگ، و چنگ یوچونگ، معاون رئیس کنفرانس مشورتی سیاسی استان ججیانگ برگزار شد.

وانگ هائو گفت : جشنواره اپرای چین همیشه به هدف “یک گردهمایی بزرگ از هنر اپرا، جشنواره ای برای مردم” پایبند بوده و به پنجره ای زیبا و صحنه ای گسترده برای نمایش دستاوردهای اپرا و کمک به توسعه هنر اپرا تبدیل شده است، ضیافتی غنی از هنر اپرا را به مردم ارائه می دهد. با تمسک به موقعیت فرهنگ چینی، با انتخاب خلق آثار برجسته به عنوان وظیفه اصلی و تمرکز بر اجرا، بیشتر اثاری با تفکر عمیق، هنر برجسته و تولید عالی ارائه دهیم، تا در زمینه هنر جهان، استادیوم چینی و سبک چینی را برجسته کنیم.

گردهمایی «چای و جهان» در پکن

نمایشگاه هنر و صنایع دستی شاندونگ ۲۰۲۳ در جینان برای جمع آوری صنایع دستی خوب افتتاح شد

در جینان در تاریخ ۱۲ مه سال ۲۰۲۳، به عنوان نمایشگاه هنرهای دستی شاندونگ و نمایشگاه محصولات باکیفیت “دست‌ساز شاندونگ”، با عنوان “ترویج فرهنگ سنتی چی‌لو و ایجاد سبک هنری لو”، در شهر جینان در استان شاندونگ، افتتاح شد. در این نمایشگاه، آثار هنرهای دستی برگزیده از ۱۶ شهر شاندونگ به نمایش گذاشته شده است و باعث تحرک جدید در صنعت “دست‌ساز شاندونگ” می‌شود.

“تاریخ توسعه هنرهای دستی شاندونگ بسیار قدیمی و پربار است و فن آوری آن بسیار باشکوه و ماهرانه است. این هنرها نتیجه هوش و خلاقیت فرزندان چی‌لو هستند و به عنوان جواهری در گنجینه ملی چین شناخته می‌شوند. ” رویکرد اولین سطح اداره صنعت و اطلاعات شاندونگ، لو شین جون در مراسم افتتاحیه گفت: “در حال حاضر، استان شاندونگ دارای ۱۲ منطقه متمرکز بر هنرهای دستی سطح ملی و ۲۰ پروژه نمادین غیرمادی سطح ملی است. هشت پروژه از جمله برش کاغذ در یانتای و نمایش سایه چرمی در جینان، به عنوان آثار نماینده از فرهنگی ناملموس مردمی در لیست ناملکی یونسکو قرار گرفته‌اند. “

انتهای پیام منبع