گروه هفت:حتی با پایان جنگ، ارسال تسلیحات به اوکراین متوقف نمی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
گروه هفت:حتی با پایان جنگ، ارسال تسلیحات به اوکراین متوقف نمی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سران هفت کشور صنعتی بزرگ دنیا بر ادامه کمک‌های نظامی و مالی خود به اوکراین تاکید کردند. در بیانیه سران گروه هفت درباره اوکراین آمده است که گروه ۷ متعهد شده است برای شکست روسیه در درگیری نظامی، اقدامات بیشتری نظیر کمک درازمدت نظامی، مالی، بشردوستانه و […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سران هفت کشور صنعتی بزرگ دنیا بر ادامه کمک‌های نظامی و مالی خود به اوکراین تاکید کردند.

در بیانیه سران گروه هفت درباره اوکراین آمده است که گروه ۷ متعهد شده است برای شکست روسیه در درگیری نظامی، اقدامات بیشتری نظیر کمک درازمدت نظامی، مالی، بشردوستانه و دیپلماتیک به اوکراین صورت دهد.

سران گروه هفت در نشست امروز جمعه خود در هیروشیما ژاپن از روسیه خواستند که درگیری نظامی در اوکراین را متوقف کند و نیروها و تجهیزات نظامی خود را از اوکراین خارج کند. در این بیانیه بر لزوم خروج روسیه از شبه جزیره کریمه و مناطق الحاق شده جدید به این کشور تاکید شد.

کشورهای گروه هفت در این بیانیه بر تعهد نسبت به فرمول اصطلاحی صلح خود تاکید کردند و افزودند که صلح عادلانه در اوکراین، بدون خروج کامل و بدون قید و شرط نیروها و تجهیزات نظامی روسیه میسر نمی‌شود و این مسئله باید در هر پیشنهاد صلحی گنجانده شود.

گروه ۷ در ادامه رویکرد جنگ‌افروزانه خود متعهد شدند حتی در صورت پایان درگیری نظامی دراوکراین، به ارسال تسلیحات به این کشور ادامه دهند.منبع