یورو ۲۰۲۴: بیست تیم حاضر در آلمان مشخص شدند
یورو ۲۰۲۴: بیست تیم حاضر در آلمان مشخص شدند

ایتالیا، اسلوونی و جمهوری چک حضورشان را در یورو ۲۰۲۴ قطعی کردند. به گزارش ایسنا و به نقل از آس، حضور سه کشور دیگر در رقابت های یورو ۲۰۲۴ در تابستان آینده در آلمان مشخص شد. ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی توانست با تساوی برابر اوکراین راهی یورو شود. جمهوری چک نیز در گروه E با […]


ایتالیا، اسلوونی و جمهوری چک حضورشان را در یورو ۲۰۲۴ قطعی کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، حضور سه کشور دیگر در رقابت های یورو ۲۰۲۴ در تابستان آینده در آلمان مشخص شد. ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی توانست با تساوی برابر اوکراین راهی یورو شود. جمهوری چک نیز در گروه E با پیروزی ۳ بر صفر مقابل مولداوی به یورو صعود کرد و اسلوونی در دیداری که در لیوبلیانا برگزار شد، قزاقستان را شکست داد و مسافر یورو شد.

این سه تیم به ۱۷ کشور دیگری می‌پیوندند که با پایان مرحله مقدماتی جواز حضور در یورو را کسب کردند.

تیم‌هایی که تاکنون جواز حضور در یورو را به دست آوردند:

آلمان (کشور میزبان)

آلبانی

اتریش

انگلستان

بلژیک

دانمارک

اسکاتلند

اسپانیا

فرانسه

مجارستان

ایتالیا

هلند

پرتغال

چک

رومانی

صربستان

اسلواکی

اسلوونی

سوئیس

ترکیه

سهمیه‌های باقی مانده دیگر پس از بازی‌های پلی‌آف که در مارس ۲۰۲۴ برگزار می‌شود، مشخص خواهند شد. قرار گرفتن در جدول رده بندی اخیر لیگ ملت‌های یوفا در تعیین ترکیب این مسیرهای پلی آف کلیدی خواهد بود.

یورو ۲۰۲۴: ورزشگاه‌ها

این مسابقات در ۱۴ ژوئن تا ۱۴ جولای در استادیوم المپیک برلین برگزار می‌شود. ورزشگاه‌های باشگاه‌های بایرن‌مونیخ، بوروسیا دورتموند، اشتوتگارت، آینتراخت فرانکفورت، لایپزیگ،  کلن، هرتابرلین، شالکه، هامبورگ و فورتونا دوسلدورف برای این رقابت‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

قرعه کشی یورو ۲۰۲۴

قرعه کشی این مسابقات در هامبورگ آلمان برگزار می‌شود.

آلمان در سال ۱۹۸۸ میزبان یورو بود و اکنون برای دومین بار میزبانی یورو را بر عهده دارد و امیدوار است بتواند بعد از عملکرد ضعیف در جام جهانی قطر بتواند در خانه در کنار هواداران خودی جبران مافات کند. البته کارش برای قهرمانی سخت است. آنها همچنین در سال ۱۹۷۴ و ۲۰۰۶ میزبانی بزرگترین رویداد جهانی فوتبال یعنی جام جهانی را بر عهده داشتند.

فینال دوره قبل یورو در ورزشگاه ومبلی برگزار شد و تیم ملی ایتالیا توانست با برتری برابر انگلیس در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

فیلیپ لام، مسئول برگزاری مسابقات پس از اعلام برنامه بازی‌ها گفت: قهرمانی اروپا در خانه بسیار مهم و حساس است و امیدوارم تیم ملی آلمان از این فرصت استفاده کند و بتواند در سال ۲۰۲۴ قهرمانی در یورو را به دست بیاورد. پس از شروع در مونیخ، تیم ملی بازی‌های بعدی خود را در شهرهای اشتوتگارت و فرانکفورت انجام خواهد داد.

یورو ۲۰۲۴: بیست تیم حاضر در آلمان مشخص شدند
آلیانس آرنا در مونیخ، ورزشگاه خانگی بایرن

سلیا ساسیچ، نایب رییس فدراسیون فوتبال آلمان گفت: اعلام برنامه بازی‌ها از سوی یوفا بسیار جالب و خوب بود. خوشحالیم که یوفا برلین را برای برگزاری فینال رقابت‌ها تایید کرده است. 

فرمت برگزاری دیدار افتتاحیه در مونیخ و دیدار نهایی در برلین در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز مورد استفاده قرار گرفت؛ جایی که آلمان در دیدار افتتاحیه توانست کاستاریکا را ۴ بر ۲ شکست دهد ولی در نیمه نهایی برابر ایتالیا شکست خورد و نتوانست به دیدار نهایی راه یابد. در نهایت ایتالیا و فرانسه دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ را برگزار کردند که لاجوردی پوشان عنوان قهرمانی را به دست آوردند. 

انتهای پیام