زندگی یک مادر در کتاب «مرضیه»

کتاب «مرضیه؛ حکایت یک اسم، روایت یک زندگی» به قلم لطیفه نجاتی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در معرفی انتشار راه‌یار از این کتاب آمده است: این کتاب که روایتی از زندگی بی‌بی مرضیه میررضایی، مادر شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام محمود تقی‌پور است و در پنج فصل، زندگی این مادر شهید را از کودکی، خانواده، فعالیت‌های انقلابی، اجتماعی و… او روایت می‌کند، در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۰هزار تومان منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب که در پشت جلد آن آمده است، می‌خوانیم: نظر آقاجانم درباره کارکردن من تغییر کرده بود؛ اما حرف‌هایی که روز اول در گوش دامادش خواند و تلنگرهایی که به او زد، آن‌قدر کاری افتاده بود که هنوز اثرش در حرف‌های حسن‌آقا دیده می‌شد. تا صحبت از کار به میان می‌آمد، میخش را همان اول می‌کوبید و می‌گفت: «دوست ندارم خانمم با دو تا بچه کوچیک بره کار کنه. هرچی خودم نون دربیارم با هم می‌خوریم. چه نیازی به درآمد اون داریم؟»

آقاجان به هر بهانه‌ای حرف اشتغال من را پیش می‌کشید و تکرار می‌کرد: «من قبل از انقلاب مخالف سرِکاررفتن مرضیه بودم؛ اما الان احساس می‌کنم تکلیفه.» ولی جواب حسن‌آقا همان بود؛ دلش به اشتغال من رضایت نمی‌داد.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از  کتاب‌فروشی‌ها و یا از طریق صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir خریداری کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا