“پیشوای عارفان” ویژه برنامه رادیو قرآن در شهادت امام سجاد(ع)

"پیشوای عارفان" ویژه برنامه رادیو قرآن در شهادت امام سجاد(ع)

شبکه رادیویی قرآن به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) با هدف توسعه فرهنگ قرآن و عترت و شناخت بیشتر مخاطبان با امام سجاد(ع) ویژه برنامه‌لی را با عنوان پیشوای عارفان به روی آنتن خواهد برد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن،شبکه رادیویی قرآن در ایام و مناسبت‌های مختلف ویژه برنامه‌های متنوعی را تهیه و پخش می‌کند که به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام سجاد(ع) پیشوای عارفان را روز جمعه ۱۲ شهریورماه با آیتم‌های مختلف به صورت زنده تقدیم شنوندگان می‌کند.
این برنامه با حضور یکی از اساتید شاخص حوزه و دانشگاه به بیان اهمیت و معرفی صحیفه سجادیه که پس از قرآن و نهج‌البلاغه مهمترین میراث مکتوب شیعه است و دربردارنده مباحث عمیق دینی و عرفانی است، می‌پردازد.
پخش مداحی و فرازهای ناب تلاوت پیرامون موضوع برنامه، پخش قطعات کوتاه سخنرانی از بزرگان و ارتباط زنده با یکی از شاعران آئینی از جمله بخش‌های این ویژه برنامه است.
این به منظور توسعه فرهنگ قرآن و عترت وشناخت و معرفی کتاب صحیفه سجادیه که به تعبیر امام خمینی (قدسره) قرآن ناطق و از بزرگترین مناجات عرفانی است؛ پخش خواهد شد.
بزرگداشت مقام امام زین‌العابدین علیه السلام و معرفی«صحیفه سجادیه» ( که پس از قرآن و نهج البلاغه بزرگ‌ترین گنجینه حقایق و معارف الهی است و بدین رو، به آن «اخت القرآن» (خواهر قرآن)، «انجیل اهل بیت»، «زبور آل محمد» و «صحیفه کامله» لقب داده‌اند)، ترویج مبانی صحیفه سجادیه و همچنین پرداختن به راه‌های الهی پاسداری از اسلام و مسلمین از جمله اهداف این برنامه است.
این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن است که به تهیه کنندگی فاطمه قاسم آبادی، کارشناسی حجت‌الاسلام محمدرضا اعوانی رییس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه ، روز جمعه ۱۲ شهریورماه از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۵۰ دقیقه به صورت زنده از موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز به روی آنتن خواهد رفت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا