انصارالله چگونه با جنگ نرم ائتلاف سعودی برای تضعیف جبهه داخلی یمن مقابله می‌کند؟/ گزارش اختصاصی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از صنعاء،‌ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی علیه یمن بیش از شش سال، هرآنچه در آستین داشت را رو کرد تا شاید کوچک‌ترین و کم‌ترین پیروزی را در تجاوز خود به دست آورد. اما مردم یمن و رهبرانش در کمین آنها(متجاوزان) بودند و چنین فرصتی را به آنها ندادند. 

از این رو، دشمنان اخیرا به راهبرد تحریک و پخش شایعه در رسانه‌هایشان روی آورده‌اند تا در جبهه داخلی یمن نفوذ و رخنه کنند و در این راستا، سعی در اختلاف افکنی و فتنه انگیزی در جامعه یمن دارند.

 

 

«حسن الوریث» تحلیلگر سیاسی یمنی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: تجاوز سعودی اماراتی آمریکایی، صرفا تجاوز نظامی نبود، بلکه اقتصادی و امنیتی نیز بود، همچنین تلاش‌هایی برای نفوذ در جبهه داخلی از طریق تردیدافکنی و مشکل‌آفرینی صورت می‌گرفت.

وی درباره چگونگی مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: بدون تردید، ائتلاف متجاوز در این جنگ‌ها و جبهه‌های مختلف شکست‌های زیادی متحمل شد و این اولا به لطف انسجام و یکپارچگی جبهه داخلی و ثانیاً مهمتر از همه آگاهی درباره خطر این تجاوز روز به روز بیشتر ‌می‌شود. مبنی بر اینکه دشمن متجاوز خواهان تضعیف جبهه داخلی و همچنین تضعیف کشور و به زانو درآوردن مردم است.

رهبران سیاسی تاکید می‌کنند که متجاوزان و در رأس آنها عربستان سعودی در ایجاد اختلاف و فتنه میان مردم و رهبران جنبش و متحدانشان ناکام ماند . رهبران سیاسی اتحاد در جبهه داخلی را مورد تاکید قرار می‌دهند.

«حزام الاسد» عضو شورای سیاسی انصارالله در این باره به خبرنگار تسنیم در صنعا می‌گوید: تلاش‌های دشمن متجاوز برای هدف قرار دادن جبهه داخلی و ملی و به طور کلی همه گروه‌ها و طیف‌های مردم یمن به شکست منجر شده است.

وی افزود: ممکن  است اختلاف نظرها و تعارض آرایی در اینجا و آنجا در چارچوب‌های فرعی رخ دهد که ایستادگی مردم یمن در مقابله با تجاوز را تقویت می‌‌کند، اما واقعا هیچ تعارض و اختلاف واقعی وجود ندارد که سبب شکاف در جبهه داخلی مقابله با تجاوز شود. به ویژه اینکه مردم یمن در مقابله با تجاوز متحد می‌شود. مهمتر از همه اینکه، متجاوزان تمام یمنی‌ها و هرچه را که با ملت یمن در ارتباط باشد،هدف قرار داده‌اند.

تمام تلاش‌های کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی در نتیجه آگاهی و هوشیاری مردم یمن و رهبرانش با شکست روبرو شد. رهبرانی که تلاش می کنند، اتحاد مردم یمن را حفظ کنند و صفوف مردم  را در برابر نیروهای متجاوز به یمن و مزدورانشان متحد کنند.

این رهبران، علاوه بر آن به افشای دروغ‌های هر روزه رسانه‌های دشمن می‌پردازند. بعد از شکست‌هایی که ائتلاف متجاوز در یمن متحمل شد و سوختن تمام برگ‌های برنده‌اش، به هدف گیری جبهه داخلی روی آورده، اما ایستادگی مردم یمن و تدبیر رهبرانش،این طرح‌ها را نیز با شکست روبرو کرد.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا