آیت الله رئیسی: حزب الله به عنصری مؤثر در معادلات منطقه تبدیل شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان جوابیه تلگراف تبریک رئیس جمهور ایران را دریافت کرد.

 در این جوابیه، آیت الله رئیسی از سید حسن نصرالله به دلیل پیام تبریک وی تقدیر و تشکر کرده است.

در این جوابیه آمده است: «حزب الله شجره طیبه‌ای است که به لطف رهبری‌ شما، تلاش و جهاد جوانان مؤمن انقلابی و خون شهدای پاک مقاومت میوه داده است.»

آیت الله رئیسی افزود: «هر چه بیشتر پیش می‌رویم، برکات این درخت و دستاوردهای آن بیشتر جلوه گر می‌شود و می‌درخشد تا در نهایت این درخت امید به‌حق امت اسلامی باشد. اقتدار مقاومت اسلامی، خط مقدم جوانان انقلابی را به کابوسی برای رژیم صهیونیستی تبدیل کرده که خواب را از چشمانشان گرفته و حتی معادله بازدارندگی جدیدی بر این رژیم غاصب تحمیل کرده است».

رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه اظهار داشت: «نقشی که مقاومت اسلامی در تحکیم آرامش و امنیت و مقابله با تروریسم بین المللی و تروریسم تکفیری ایفا کرده است، این جریان مجاهد و انقلابی را به عنصری مؤثر در معادلات منطقه‌ای تبدیل کرده است».

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: «هیچ طرف سیاسی یا نظامی یا امنیتی در منطقه و هیچ قدرت بین المللی نمی‌تواند وجود حزب الله را نادیده بگیرد».

در بخش دیگری از این جوابیه آمده است: «مقاومت اسلامی می‌تواند الگوی منحصر به فردی در کار سیاسی ارائه دهد که مطابق با اصول دینی و در راستای تحیم استقلال ملی باشد».

رئیس‌جمهور کشورمان افزود: «با وجود همه دشمنی‌ها و کینه توزی‌ها علیه مقاومت اسلامی، جغرافیای این مقاومت دیگر محدود به لبنان و فلسطین نیست. مقاومت اسلامی امروز به مکتبی کامل که پرچم امنیت و ثبات در لبنان را بر افراشته و ندای آزادی فلسطین اشغالی را سر می‌دهد تبدیل شده است و مقاومت امروز خواستار توسعه و صلحی مبتنی بر عدالت در سطح منطقه است».

وی در پایان اظهار داشت: «از خداوند متعال برای برادر عزیز و مجاهدم سلامتی و تندرستی و برای رزمندگان مقاومت اسلامی موفقیت و خوشبتخی مسئلت دارم».

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا