گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای هندی در خصوص همکاری‌های تهران-دهلی نو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سوبرامانیام جایشنکار وزیر امور خارجه هند در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان گفتگو و در خصوص موضوعات مورد علاقه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این گفتگو طرف هندی ضمن تبریک انتصاب وزیر امور خارجه کشورمان، بر لزوم گسترش مناسبات بین دو کشور اشاره و ضمن اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری های دو جانبه، منطقه ای و مواصلاتی بین ایران و هند، به منظور انجام مذاکره در این خصوص  از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هند دعوت به عمل آورد.

وی همچنین بر لزوم استمرار مشورت های طرفین در خصوص افغانستان تأکید کرد.

امیر عبداللهیان  نیز ضمن تشکر از دعوت همتای هندی خود از انجام سفر در موعد مناسب استقبال کرد و بر گسترش روابط بین جمهوری اسلامی ایران و هند در عرصه های مختلف اقتصادی شامل چشم اندازهای آتی و تعامل در مورد واکسن بین دو کشور، توسعه هر چه سریعتر پروژه چابهار و توسعه تجارت بین دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین رویکرد اصولی و ثابت کشورمان نسبت به افغانستان دایر بر لزوم تشکیل دولتی فراگیر و برخاسته از تمامی اقشار مردم این کشور و همچنین تلاش برای جلب مساعدت و همکاری جامع بین المللی و کشورهای منطقه در فروکاستن از وضعیت بحرانی در منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا