پیش بینی آینده سیاسی حسن روحانی

علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در رابطه با آینده اعتدالگرایان و ادامه حیات سیاسی این جریان حول محور یک شخصیت برجسته گفت: ما جریانی به اسم اعتدالیون نداریم، اعتدال نه جریان سیاسی است و نه گفتمان است. اعتدال یک مشی و روش برای سیاست‌ورزی است که به طور اتفاقی به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است.

وی افزود: حسن روحانی و بخشی از افرادی که در کابینه روحانی به عنوان اعتدالی مطرح بودند ، کسانی هستند که از اردوگاه اصولگرایی به سمت اردوگاه اصلاحات تغییر موضع پیدا کرده اند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تصریح کرد: این حرکت از جریان اصولگرایی به سمت اصلاحات، عمدتا زمانی اتفاق افتاده است که به نوعی افراد با برخوردهای تندی از سوی اصولگرایان موجه شده‌اند.

تاجرنیا اظهار کرد: بنابراین نمی‌توان این گروه را یک جریان سیاسی بدانیم؛ بلکه آن را مجموعه‌ای از افراد و اشخاصی می‌دانیم که بر اساس مناسبات قدرت به یک جریان سیاسی نزدیک یا دور می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه روحانی یک چهره باسابقه سیاسی در کشور بود، وقتی به دو دوره ریاست جمهوری او نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در دولت خود، یک تیم و یک مجموعه منسجم از همفکران خود نداشت و حتی شرایط به گونه‌ای بود که وزیر بهداشت یا بخش‌های مختلف دیگر تا حد زیادی ناهماهنگ با دولت بودند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تصریح کرد: آنچه امروز باید بر آن تاکید شود این است که جناحی، حزبی یا سیاسی بودن نباید یک مقوله ضد ارزش تلقی شود یا برعکس آن، وابسته نبودن به یک جناح سیاسی ارزش قلمداد شود.

تاجرنیا ادامه داد: این نوع نگاه هم در دولت‌های احمدی‌نژاد داشتیم هم در دولت‌های روحانی و شاهد بودیم که هر دو دولت به همین دلایل که گفتم آنچنان که باید و شاید منسجم و کارآمد نبودند.

پیش بینی آینده سیاسی حسن روحانی

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در پاسخ به این سوال که آیا روحانی می‌تواند جایگاه مرحوم هاشمی رفسنجانی را برای اعتدالیون داشته باشد و نقش او را ایفا کند؟، گفت: نه! به نظر من روحانی علیرغم اینکه دو دوره رئیس جمهور بوده است اما کاراکتر، شخصیت و شمولیت هاشمی رفسنجانی را ندارد.

وی تاکید کرد: بنابراین اینکه فکر کنید یک جریان سیاسی به سیادت روحانی روی کار می‌آید، اینطور نیست.

۲۷۲۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا