202 بار نقض آتش‌بس در الحدیده و 39 بار حمله هوایی ائتلاف سعودی به مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع در اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده اعلام کرد که ائتلاف سعودی طی 24 ساعت گذشته، 202 بار در جبهه‌های مختلف استان آتش‌بس را نقض کرده است.

به گفته منبع یمنی، ائتلاف متجاوز 4 بار به الفازه و التحتیا حمله هوایی کرد و 9 هواپیمای جاسوسی هم در آسمان الفازه، الجاح، الجبلیه و التحتیا به پرواز درآمدند.

اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده همچنین اعلام کرد که متجاوزان طی روز گذشته 14 بار مناطق مختلف را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند و 172 بار هم اقدام به تیراندازی کردند.

در این گزارش آمده که در حمله توپخانه‌ای ائتلاف متجاوز به یکی از شعبه‌های شرکتی در محله الشهداء سه نفر از شهروندان یمنی ساکن الحدیده زخمی شدند.

طرف‌های یمنی سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی (22 آذر 1397ه.ش.) در سوئد به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافتند، از آن زمان تاکنون ائتلاف متجاوز سعودی این آتش‌بس را نقض کرده و به حملات خود به استان الحدیده ادامه داده است.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی 24 ساعت گذشته همچنین در مناطق مختلف استان مأرب حمله هوایی انجام دادند.

طبق آمار منتشر شده، ائتلاف متجاوز روز چهارشنبه 39 مرتبه به مناطق مختلف مارب از جمله 14 بار به شهرستان رحبة، 17 بار به صراوح و 8 بار به مدغل حمله هوایی کرد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا