قرارگاه کنترل و نظارت بر قیمت‌ها راه‌اندازی می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به افزایش قیمت اقلام مختلف، در چند وقت اخیر اظهار داشت:آقای امیرحسن رحیمی وزیر دادگستری در برنامه‌های خود طرح ایجاد قرارگاه کنترل و نظارت بر قیمت‌ها را مطرح کرد که لازم است هر چه زودتر این قرارگاه شروع به فعالیت کند.

وی با اشاره به گرانی‌های سرسامآور ، افزود:انتظار داریم که وزیر دادگستری در این زمینه به داد مردم برسد و هر چه زودتر افزایش قیمت‌ها را کنترل و در بازار آرامش ایجاد کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه طبق برنامه‌های آقای رحیمی قرارگاه کنترل و نظارت بر قیمت‌ها بر اساس ظرفیت‌های قانونی موجود تشکیل می‌شود، گفت:این قرارگاه با توجه به اختیارات سازمان تعزیرات و بازرسین وزارت صنعت ، معدن تجارت و مجموعه توامندیهایی که وزارتخانه‌های مربوطه دارند ایجاد خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی بیان کرد: امیدواریم این قرارگاه به صورت عملیاتی و به فوریت موضوع کنترل و نظارت بر قیمت‌ها را دنبال کرده و به نتیجه برسانند.

عضو کمیسیون قضاییو و حقوقی مجلس در پایان بیان کرد:یکی از وظایف وزارت دادگستری تعیین اختیارات و وظایف سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یکی از ابزارهای حاکمیت برای نظارت بر بازار، مقابله با کم‌فروشی و گران‌فروشی است، از آنجایی که این موارد از جمله معضلات در بازار بوده، کارآمدسازی سازمان تعزیرات می‌تواند نقش مؤثری در ایجاد رضایت‌مندی مردم ایفا کند که لازم است وزیر دادگستری در این باره نیز اقدامات مؤثری انجام داده و نسبت به آن تحرک و تمرکز بیشتری صورت گیرد.

انتهای‌پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا