وزیر جنگ اسرائیل: جایگاه تشکیلات خودگردان باید تقویت شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از گذشت چند روز از دیدار با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که این دیدار از نظر امنیتی بسیار مهم بود اما می‌‌دانیم که در حال حاضر امکان رسیدن به حل و فصل سیاسی با فلسطینیان وجود ندارد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه اظهار داشت که اوضاع نوار غزه بسیار حساس بوده و اکنون امکان دستیابی به توافق سیاسی با فلسطینی‌ها وجود نخواهد داشت و محمود عباس نیز این را می‌داند.

در آستانه نشست سه جانبه مصری- فلسطینی- اردنی که امروز در قاهره برگزار می‌شود وزیر جنگ اسرائیل گفت که دیدار وی با ابومازن در یکشنبه گذشته جنبه امنیتی داشته و هماهنگی امنیتی با تشکیلات خودگردان فلسطین همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در میان صهیونیست‌ها به دیدار او با محمود عباس تاکید کرد که در حال حاضر تقویت جایگاه تشکیلات خودگردان فلسطین ضرورت دارد.

هدف از برگزاری نشست قاهره ترغیب دولت آمریکا برای عمل به وعده‌هایش درخصوص حفظ راهکار دو «کشوری» از طریق گام‌های عملی و ممانعت از سیاست شهرک سازی در سرتاسر اراضی فلسطین و به ویژه شهر قدس است.

این نشست همچنین در راستای تلاش برای آغاز روندی سیاسی است که منجر به پایان اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین و حق بازگشت پناهجویان شود.

در همین راستا، یک مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، این نشست با حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر و عبدالله دوم، پادشاه اردن برگزار می‌شود.

در حالی که فلسطینی‌ها در کرانه باختری و نوار غزه و قدس اشغالی در حال مبارزه با اشغالگران صهیونیست هستند، خبر دیدار محمود عباس با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خشم فلسطینیان را برانگیخته و این اقدام ابومازن را خنجری از پشت به پیکر فلسطینی‌ها دانستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا