توسعه فضاهای آموزشی در سیستان و بلوچستان با سرعت پیش می‌رود

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دیدار با مسئول گروه جهادی «آل یاسین» با سپاس از فعالیت گروه‌های جهادی، اقدامات آنان را موجب برکت در جامعه دانست و بیان کرد: توسعه فضاهای آموزشی در سیستان و بلوچستان با سرعت خوبی درحال پیش‌روی است.

به گزارش ایسنا، مهراله رخشانی‌مهر در دیدار با مسئول «گروه جهادی آل یاسین»، ضمن سپاس از فعالیت نیروهای جهادی در مناطق محروم و ساخت و تعمیرات فضاهای آموزشی، گفت: تجربه بیش از دو دهه فعالیت جهادی خالصانه و همدلانه نتایج بسیار خوب و ارزنده‌ای در برطرف کردن محرومیت‌ها و مشکلات ناشی از بروز سوانح و بلایای طبیعی داشته که در حافظه مردم ماندگار است.

وی انجام کارهای خیراندیشانه و جهادی را در زمینه مدرسه‌سازی و آموزش کودکان و نوجوانان، یک عمل برخاسته از اعتقاد پاک انسانی برشمرد و خاطر نشان کرد: ما با کمال افتخار حامی جهادگران عرصه آموزش هستیم، و چه بسا که آنان حامی و کمک‌کار مجموعه نوسازی مدارس هستند، به‌طوری که در بعضی مناطق صعب العبور این نیروهای جهادی بودند که توانستند با تلاش شبانه‌روزی خود پروژه های آموزشی خوبی را به سرانجام برسانند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر اینکه امروز بیش از «مدرسه‌سازی» به فرهنگ مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تعاون نیازمندیم، اقدامات انجام گرفته توسط گروه جهادی «آل یاسین» را شایسته تقدیر و موجب برکت برای جامعه دانست.

رخشانی‌مهر با اشاره به این که در گذشته، کمبود مدرسه در استان سیستان و بلوچستان یک مشکل جدی بود، افزود: امروز توسعه فضاهای آموزشی در این استان با سرعت بسیار خوبی پیش می‌رود و دغدغه‌ها تاحدود زیادی رفع شده است، اما آنچه باید بدان بیشتر توجه شود فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و پرورشی است که گروه جهادی آل یاسین در این حوزه نیز کارهای ارزشمندی را انجام داده‌ است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز تأکید کرد: راه‌اندازی این قرارگاه موجب هم افزایی و تعاملات بیشتر گروه‌های جهادی با مجموعه خیّرین، نوسازی مدارس و بسیج سازندگی می شود که نتیجه آن ارتقای کارایی و عملکرد همه ما در خدمت به مردم  به ویژه محرومان است.

انتهای پیام 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا