ارتش در حوزه توپخانه به قابلیت نقطه‌زنی دست یافته است

امیر سیاوش میهن‌دوست فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه توپخانه، گفت: ما در حوزه دیده‌بانی توپخانه ضمن بهره‌گیری از سیستم سنتی از قابلیت‌های پهپادی و بالگردی استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه ارتقای یگان‌های توپخانه‌ای و مرکز هدایت آتش، این یگان را به‌صورت رایانه‌ای ارتقا داده‌ایم و از گلوله‌ها و موشک‌های نقطه‌زن در حوزه توپخانه استفاده می‌کنیم که این کار ارزشمند مراحل تست عملیاتی را نیز گذرانده است.

فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: امروز توپ‌های خود کششی ۱۵۰ میلی‌متری ما که در داخل تولید می‌شوند، به مرحله دقت بسیار بالا دست یافته و قادرند اهداف را به‌صورت نقطه‌ای مورد اصابت قرار دهند.

امیر میهن‌دوست با تأکید بر اهمیت نقش توپخانه در ایجاد قدرت بازدارندگی، ادامه داد: ارتشی که از توپخانه برخوردار نباشد، گویی در برابر دشمن، مشت آهنین نداشته و قطعاً در منازعات محکوم به شکست است.

وی با اشاره به اهمیت حوزه آموزش در بخش توپخانه گفت: امروز نیروی زمینی در تمامی عرصه‌های توپخانه‌ای رزم زمینی، از جمله توپخانه صحرایی، توپخانه تیر مستقیم، توپخانه تیر کشیده، توپخانه پدافند هوایی و دوش‌پرتاب‌ها دارای شبیه‌ساز و سیمیلاتور است که این تجهیزات نیز متناسب با صحنه نبرد ارتقا داده شده‌اند.

فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نزاجا در پایان خاطرنشان کرد: تمامی ادوات و سامانه‌های توپخانه‌ای نیروی زمینی ارتش امروز به لحاظ تحرک دارای توان تحرک صد درصدی هستند و با تمهیدات فرمانده نیروی زمینی ارتش، قادرند ظرف ۱۲ ساعت خود را تا پشت نقاط مرزی سراسر کشور برسانند و شعاع عظیمی از خاک متجاوزان را به آتش بکشند.

27219

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا