۱۲۱ اثر به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شد

مراسم رونمایی آثار اهدایی به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان شامگاه چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم ۱۲۱ اثر ارزشمند از زنده‌یاد منیژه میرعمادی و همسرش دکتر جمشید ناصری با عنوان ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا و آیین رونمایی آن‌ها برگزار شد.

مراسم رونمایی از آثار اهدایی به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان با حضور استاندار کرمان، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همراه بود.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آثار فاخر و ظرفیت‌های کرمان در بخش هنرهای معاصر گفت: پس از تهران ارزشمندترین مجموعه اهدایی به کرمان اهدا شده و موزه استاد صنعتی در کرمان پس از تهران ارزشمندترین موزه هنرهای معاصر کشور است.

هادی مظفری افزود: سرکار خانم منیژه میرعمادی ۶۹۶ اثر ارزشمند را به جامعه هنر اهدا کردند، به لطف همسر ایشان جمشید ناصری و صحبت‌هایی که شد درخواست دادیم که بعد از تهران بخش قابل توجهی از این آثار به موزه کرمان اهدا شود.

او تصریح کرد: ارزشمندترین بخش این مجموعه بعد از تهران به کرمان آمد و به دلیل شرایط کرونا اهدا به تعویق افتاده بود تا این‌که امشب انجام شد.

مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن قدردانی برای اهدای این آثار نسبت به آینده موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان ابراز امیدواری کرد و گفت: سه اتفاق مهم در این دوره در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان افتاد که به جایگاه و پویایی موزه کمک می کند. مرمت آثار، مرمت ساختمان موزه و اهدای ۱۲۱ اثر اتفاقاتی است که در این دوره انجام شد. آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت استانداری کرمان مرمت شد. در تعامل دفتر هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران ۱۲۱ اثر اهدایی از مجموعه ارمغان نیز به موزه هنرهای صنعتی کرمان اهدا شد.

علی زینی‌وند، استاندار کرمان نیز در این مراسم با اشاره به این‌که فرهنگ و هنر قطعه اصلی هویت ماست، گفت: آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بسیار فاخر هستند و این آثار که اهدا شده بسیار ارزشمند است. باید کرمان را با آثار امروز و آثار گذشته ماندگار کنیم و موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان نیز در این مسیر فعالیت می کند.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن تشکر از اهدای آثار هنری به موزه صنعتی کرمان گفت: سعی داریم مباحث هنری و درخواست هنرمندان را در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی جدی‌تر و بیشتر پیگیری کنیم.

همچنین محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم اظهار کرد: آثاری که به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شده، سرمایه معنوی هستند و از اهداکنندگان باید تشکر کرد که این اتفاق بزرگ را در حوزه هنر تجسمی و موزه کرمان رقم زدند. استان کرمان را باید از لحاظ ظرفیت حوزه فرهنگ و هنر به عنوان موزه هنرهای تجسمی بشناسیم. در این دوره کارهای ارزشمندی انجام شد و هدف‌گذاری کردیم تا کرمان پایلوت گردشگری شود. در گام اول مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان با تلاش معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و پس از آن بازسازی و مرمت بنای موزه انجام شد و تعاملات داخلی و خارجی شکل گرفت که در مجموع ۲۰ نمایشگاه و ۵۰ برنامه در این دوره در موزه برگزار شد که دو نمایشگاه بین‌المللی بود.

علیزاده ادامه داد: در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شهر کرمان و شهرهای سیرجان، جیرفت و کهنوج به عنوان شهر خلاق معرفی شدند.

انتهای پیام 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا