طالبان: مردم افغانستان موافق حصارکشی مرزی پاکستان نیستند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان به کانال خبری «پشتو وان» درباره موضع این گروه پیرامون حصارکشی یکجانبه مرزی پاکستان گفت: وقتی دولت آینده تشکیل شد، موضع این کشور اعلام خواهد شد.

وی افزود: با این حال مردم ما نگرانند و موافق حصارکشی نیستند، این اقدام ملت ما و خانواده‌های دو طرف را از هم جدا کرده است، ما خواستار فضایی هستیم که نیازی به حصارکشی نباشد.

مجاهد ادامه داد که «ملا هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان در قندهار حضور دارد و مشورت‌ها با وی درباره ترکیب دولت آینده افغانستان جریان دارد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به مخالفت کشورهای جهان با نظام «امارت اسلامی» گفت که «اعتراض به امارت اسلامی بی دلیل است چرا که نظام آینده باید توسط افغانستان تعیین شود، نه دیگر کشورهای جهان».

وی در رابطه با فرودگاه کابل نیز گفت که یک تیم آموزش دیده ویژه آماده است تا امنیت فرودگاه کابل را به عهده بگیرد.

«ذبیح الله مجاهد» پیش‌تر به «جئونیوز» گفته بود که تحریک طالبان پاکستان، مشکل دولت اسلام‌آباد است و باید توسط مقام‌های این کشور حل شود، علمای پاکستان و رهبران مذهبی این کشور باید در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن جنگ تصمیم بگیرند و استراتژی تدوین کنند.

سخنگوی طالبان بار دیگر تاکید کرد که طالبان افغانستان مصمم است تا از خاک کشورشان برای فعالیت های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده نشود.

انتهای پیام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا