کرونا در اروپا| از رد درخواست سازمان بهداشت جهانی تا قرنطینه خاندان سلطنتی بلژیک

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کرونا و انواع جهش یافته آن بخصوص دلتا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان از ابتلای 13715 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که 1089 مورد بیشتر از پنج شنبه هفته گذشته بوده است. به این ترتیب نرخ مبتلایان روزانه در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 76.9 افزایش پیدا کرده است. 33 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

واکسن کرونا برای نوزادان

پزشکان انتظار دارند که واکسن کرونا حتی برای نوزادان از سال 2022 وجود داشته باشد. فلوریان هافمن از پزشکان ارشد کلینیک کودکان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس آلمان در این باره گفته است: نا از سال آینده واکسن برای همه گروه های سنی و حتی برای نوزادان خواهیم داشت.

بهبود اوضاع اقتصادی سوئیس

اقتصاد سوئیس در سه ماه دوم سال جاری میلادی در مسیر رشد قرار گرفته است. بر اساس محاسبات دبیر خانه امور اقتصادی (سکو) در بازه زمانی آوریل تا ژوئن تولید ناخالص ملی نسبت به 3 ماهه قبل 1.8 درصد افزایش پیدا کرده است.

کریستین دروستن، از ویروس شناسان برجسته آلمانی با توجه به ویروس دلتا سرعت بیشتر در واکسیناسیون را درخواست کرده و در گفتگویی اعلام کرد که باید بدون شرط روی افزایش نرخ واکسیناسیون کار کنیم. تا به حال حدود 61 درصد کل جمعیت آلمان کاملا علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

تاکید آلمان بر لزوم واکسیناسیون مرحله سوم

کارل لایترباخ، از کارشناسان بهداشتی حزب سوسیال دموکرات و مشاوران دولت آلمان هم از کمیسیون دائمی واکسیناسیون در آلمان ( استیکو) توصیه برای واکسیناسیون مرحله سوم را درخواست کرده است.

اعتراضات ضد قواعد کرونایی در اسلواکی به خشونت کشیده شد

هزاران نفر روز چهارشنبه در بزرگترین شهرهای اسلواکی علیه سیاست های کرونایی دولت اعتراض کردند. در پایتخت این کشور براتیسلاو مخالفان واکسیناسیون برای چندین ساعت یک نقطه حمل و نقل مرکزی را اشغال کردند و خیابان ها را مسدود کردند. پلیس از باتوم لاستیکی و گاز اشک آور علیه معترضان استفاده کرد. دست کم سه تظاهرات کننده در درگیری با پلیس زخمی شدند و 4 نفر دیگر هم دستگیر شدند.

آژانس بیماری‌های واگیر اروپا واکسیناسیون مرحله سوم را لازم نمی‌داند

آژانس بیماری های واگیر اروپا ECDC در حال حاضر هیچ دلیل فوری برای واکسن مرحله سوم برای افراد کاملا واکسینه شده نمی بیند. این نهاد بهداشتی اروپایی در عین حال برای برخی افراد با سیستم ایمنی ضعیف واکسیناسیون اضافی توصیه می کند.

70 درصد اسپانیایی‌ها کاملا علیه کرونا واکسینه شده‌اند

در اسپانیا هم 70 درصد جمعیت کاملا علیه کرونا واکسینه شده‌اند. بیش از 66 میلیون دوز واکسن در این کشور تزریق شده است. این خبر را وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرده است.

تشدید قواعد واکسیناسیون در اسکاتلند

در اسکاتلند هم دسترسی به کلوپ های شبانه و رویدادهای مهم تنها با گواهی واکسیناسیون امکان پذیر خواهد بود. پارلمان این کشور قرار است هفته آینده در این باره تصمیم گیری کند.

درخواست پرنس هری از جامعه بین‌المللی

پرنس هری هم از جامعه بین‌المللی در دسترس گذاشتن واکسن کرونا برای کشورهای فقیرتر را درخواست کرد. وی در این باره گفت: بیش از یک سوم مردم دنیا تا به حال حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. وی همچنین گفت: کم تر از 2 درصد انسان ها در کشورهای در حال توسعه در حال حاضر اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

پرنس هری همچنین گفت: جهان می تواند در مبارزه با این ویروس در صورتی پیشرفت کند که با این نابرابری ها مبارزه شود.

“آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان با توجه به بحران کرونا بر اهمیت مبادلات علمی بین‌المللی تاکید کرده و روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مرکز جدید هشدار اولیه برای پاندمی ها گفت: این پاندمی نشان داده است که اگر با هم متحد شویم چه دستاوردهای زیادی خواهیم داشت.

وی تاکید کرد که این مرکز بهداشتی جدید در برلین برای جمع آوری و ارزیابی داده ها از سراسر جهان و به اشتراک گذاشتن با همه کشورها است.

تاکید مرکل بر نقش مهم سازمان بهداشت جهانی

وی افزود: ما می خواهیم آمادگی بیشتری برای همه گیری های آینده داشته باشیم. کرونا نشان داد که تا چه اندازه به سازمان بهداشت جهانی نیاز داریم. بنابراین باید به صورت قابل اعتماد این نهاد بین‌المللی تامین مالی شود.

مرکل بار دیگر بر لزوم توزیع سریع واکسن کرونا به کشورهای با نرخ پایین واکسیناسیون تاکید کرد.

مرکل همچنین با توجه به موج گسترده اعتصاب ها در بخش ریلی بر لزوم توافق سریع در مناقشات بین شرکت ملی راه آهن و اتحادیه رانندگان قطار آلمان تاکید کرد. استفان زایبرت، سخنگوی دولت در این باره گفت که دولت از شرکای مذاکره کننده می خواهد که واقعا با توجه به بحران کرونا تاثیرات منفی بر مسافران و اقتصاد آسیب دیده را محدود کنند.

به دلیل حل نشدن مناقشات بین شرکت ملی راه آهن آلمان و اتحادیه رانندگان قطار بر سر دستمزدها این اتحادیه برای سومین بار در عرض چند هفته اخیر اعتصاب های گسترده ای را به راه انداخته که از روز گذشته آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت. این اعتصاب ها در دوران کرونا فشار زیادی را بر بخش ریلی و حمل و نقل وارد کرده است.

پیش بینی پایان قریب الوقوع کرونا در آلمان

آندریاس گاسن، رئیس انجمن ملی پزشکان بیمه های درمانی آلمان (KBV) از پایان به زودی همه گیری کرونا خبر داده است. وی در این باره گفته است: من بر این عقیده ام که در بهار 2022این همه گیری تمام می شود. این ارزیابی همچنین توسط برخی دانشمندان مشهور آلمانی و با توجه به افزایش نرخ واکسیناسیون تایید شده است.

کاهش محدودیت‌های سفر برای انگلیس و برزیل در پرتغال

کشور پرتغال هم محدودیت های سفر کرونایی برای کشورهای انگلیس و برزیل را کاهش می دهد. وزیر کشور پرتغال خبر داد که مسافرانی که قبل از ورود به این کشور در انگلیس و یا برزیل اقامت داشته اند از روز چهارشنبه دیگر نیازی نیست به قرنطینه بروند.

تمدید قواعد کرونایی در لوکزامبورگ

مقررات کرونایی باید در لوکزامبورگ تا 8 اکتبر تمدید شود. این خبر را نخست وزیر این کشور بعد از یک نشست دولتی اعلام رد. وی در این باره گفت: این ویروس در دوران تابستان تمام نشده است. شمار مبتلایان جدید به آرامی کاهش می یابد.

در ایالت مکلنبورگ –فورپومرن آلمان هم از روز چهارشنبه واکسیناسیون مرحله سوم آغاز شده است.

اتحادیه اروپا انتقاد سازمان بهداشت جهانی از مرحله سوم واکسیناسیون را رد کرد

اتحادیه اروپا انتقاد سازمان بهداشت جهانی ازواکسیناسیون مرحله سوم علیه کووید 19 به دلیل توزیع نابرابر واکسن در دنیا را رد می کند. تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا در این باره گفته است که این اتحادیه برای واکسیناسیون تقویت کننده احتمالی بر اساس برآوردها به 300 تا 350 میلیون دوز واکسن نیاز دارد که این تعداد بالای واکسن در این اتحادیه طی یک ماه تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا همراه با آمریکا 500 تا 600 میلیون دوز واکسن در ماه تولید می کند همچنین گفت: اتحادیه اروپا صدها میلیون دوز واکسن را هم به کشورهای نیازمند صادر می کند.

سازمان بهداشت جهانی در ماه آگوست از کشورهای ثروتمند درخواست کرد در حالی که میلیون ها انسان در کشورهای فقیر همچنان در انتظار دریافت دوز اول واکسن کرونا هستند روند واکسیناسیون سوم خود را به تاخیر بیاندازند.

سازمان بهداشت جهانی این هدف را تنظیم کرده که هر کشوری تا پایان ماه سپتامبر حداقل 10 درصد مردم خود را واکسینه کند و تا پایان سال باید 40 درصد و تا اواسط سال 2022 70 درصد جمعیت کشورها واکسینه شوند. اما بسیاری کشورها از رسیدن به این هدف بسیار دور هستند.

قرنطینه خاندان سلطنتی بلژیک

زوج سلطنتی بلژیک به دلیل یک مورد ابتلا به کرونا در خانواده سلطنتی برای رعایت جوانب احتیاط تماس های شخصی خود را کاهش داده اند. کاخ سلطنتی بلژیک روز پنج شنبه اعلام کرد که تمام برنامه ریزی های ملکه و پادشاه تا روز دوشنبه لغو و یا به تعویق می افتد. هنوز مشخص نشده که چه کسی در خانواده سلطنتی بلژیک به کرونا مبتلا شده است.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه طی 24 ساعت 17,621نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 86 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم طی 24 ساعت 35,693نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 207 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم طی 24 ساعت 6,503نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 51 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم طی 24 ساعت 6,818نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 132 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 6,783,329نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 114,577هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 6,825,074نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 132,742نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,546,487نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 129,290هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,861,883نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 84,472نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,970,033نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 92,757نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا