آمادگی بنیاد مستضعفان برای اختصاص زمین به مسکن محرومان

ایسنا/خوزستان رئیس بنیاد مستضعفان از آمادگی کمک این بنیاد به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال خبر داد و گفت: آماده هستیم با همکاری دولت، زمین‌های بنیاد مستضعفان را برای احداث مسکن‌های محرومین اختصاص دهیم و ارزش ذاتی زمین را نیز چندان مورد نظر قرار نخواهیم داد.

سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح سومین خط تولید کارخانه دوده دزفول که امروز (۱۱ شهریورماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه، خط سوم تولید دوده سخت در کارخانه تولید دوده صنعتی دزفول است. خط‌های یک و دو در سال‌های ۹۱ و ۹۲ افتتاح شده است و صددرصد وارداتی بود اما امروز خطی افتتاح شد که مدرن‌تر و پیشرفته‌تر است و ۷۵ درصد از آن ایرانی و تولید داخل است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۲۵ درصد از سومین خط تولید کارخانه دوده دزفول وارداتی است اما همکاران گفته‌اند با تلاشی که انجام خواهد شد، خط چهارم کارخانه تولید دوده دزفول تمام ایرانی خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: دوده یک ماده استراتژیک بسیار مهم صنعتی برای هر کشوری است. با افتتاح سومین خط تولید دوده این کارخانه، سالانه ۲۰ هزار تن به ظرفیت تولید دوده کشور افزوده خواهد شد.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۶۰ درصد از تولید ۴۱ هزار تنی دوده سخت و نرم کارخانه دزفول صادر و ۴۰ درصد آن برای مصرف درون کشور استفاده شده است. از سال گذشته تاکنون قیمت دوده در جهان تقریبا دو برابر شده است و حداقل ۱۹ کشور در منطقه و دنیا خواهان خرید دوده از ما هستند.

فتاح افزود: اولویت برای تامین دوده، تامین نیاز داخل است تا شرکت‌هایی مانند لاستیک‌سازی و تایرسازی مشکلی نداشته باشند و پس از تامین نیاز داخلی، مازاد نیاز را صادر خواهیم کرد. سال گذشته حدود ۱۲.۵ میلیون دلار صادرات از این کارخانه انجام شده است و به ارز نیمایی تبدیل شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد همزمان در آبادان بیمارستان جدید آیت‌الله طالقانی را با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال ساخت دارد که در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد. بنیاد مستضعفان افتخار می‌کند که خادم مردم خوزستان است و در بحث های متعدد استان فعال است.

وی با بیان اینکه شعار دولت آقای رئیسی احداث یک میلیون مسکن در سال است، عنوان کرد: کاملا با این شعار آقای رئیسی هماهنگ خواهیم بود و آماده هستیم با همکاری دولت، زمین‌های بنیاد مستضعفان را برای احداث مسکن‌های محرومین اختصاص دهیم و ارزش ذاتی زمین را نیز چندان مورد نظر قرار نخواهیم داد.

فتاح افزود: بر اساس قانون بودجه و تبصره ۱۸، برای اشتغال محرومان ۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و بنیاد مستضعفان نیز به همین میزان سرمایه برای اشتغال محرومان در نظر گرفته است که مجموعا ۴ هزار میلیارد تومان خواهد شد. این اعتبارات به صورت قرض‌الحسنه، وام اشتغال و به صورت خرد به مردم اختصاص داده خواهد شد تا به اشتغال‌های خانگی و کوچک در مناطق محروم کمک شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا