ابراز آمادگی آلمان برای ارسال واکسن بایون تک به ایران/ انتقاد امیرعبداللهیان از موانع تحریمی آمریکا در ارسال واکسن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز پنج‌شنبه در گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی کشورش برای انجام کلیه اقدامات به منظور ارسال واکسن بایون تک به مقصد کشورمان را اعلام کرد.

هایکو ماس همچنین با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از  افغانستان، در خصوص تحولات افغانستان با امیر عبداللهیان به تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه آلمان در خلال این گفتگو آغاز هرچه سریعتر گفتگوهای وین را خواستار شد و آمادگی کشورش برای ارتقا همه جانبه روابط دوجانبه را مورد تاکید قرار داد.

امیر عبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان دورویی آمریکایی ها را که حتی در ارسال کالاهای دارویی و حیاتی مانند واکسن تولیدی در آلمان نیز موانع تحریمی ایجاد کرده اند، مورد انتقاد قرار داد.

امیر عبداللهیان با اعلام اینکه آمریکایی ها درک درستی از منطقه و مردم‌ آن، بویژه ایران ندارند افزود:آمریکایی ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمیتوانند صحبت کنند واین ادبیاتی که گاه و بیگاه بکار میگیرند نه تنها کمکی به حل مشکلات نمیکند بلکه خودمساله ساز است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه اصل گفتگوهای وین قابل قبول است و انجام میشود، اما مذاکره ای را قبول داریم که به رفع واقعی تحریمها و تامین حقوق حقه ایران بیانجامد، به تروئیکای اروپایی توصیه کرد رفتار خود را تغییر داده و به  بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.

امیر عبداللهیان از ارتقاء‌ همکاری های دوجانبه در همه حوزه ها استقبال کرد.

انتهای پیام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا