شفافیت و قانون‌گرایی مسئولان عامل بازگشت اعتماد عمومی و امید به جامعه است

اصغر سلیمی نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن تاکید بر بازگشت اعتماد عمومی به جامعه از سوی هیأت دولت سیزدهم، گفت: احیای اعتماد و امید مردم امر ضروریست که باید در دولت سیزدهم محقق شود.

وی با بیان اینکه اعتماد یکی از مولفه‌های قدرت برای دولت ها محسوب می‌شود که نباید مخدوش شود، افزود: فاصله گرفتن دولت از مردم یکی از مشکلات کشور بوده که موجب ایجاد شکاف و بی اعتمادی میان مردم شده است که لازم است دولت جدید به این موضوع توجه کرده و فاصله بین مردم و دولت را به حداقل برساند.

نماینده سمیرم در مجلس با بیان اینکه اشرافی‌گری و تجملگرایی برخی از مسئولان یکی از عوامل ایجاد فاصله بین مردم و دولت است، گفت: مسئولان باید از تجمل گرایی دوری کرده و آن را مانعی برای خدمت و عدالت ورزی بدانند.

سلیمی با بیان اینکه دولتمردان و مسئولان باید مراقب اظهارات خود باشند و به وعده‌ها و قول‌هایی که به مردم دادند عمل کنند، ادامه داد: بد قولی و عدم اجرای وعده‌ها نیز از عوامل سلب اعتماد مردم به مسئولان است لذا دولتمردان باید تلاش کنند به قول‌هاییی که به مردم داده‌اند عمل کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شفافیت و قانونگرایی مسئولان از جمله عواملی است که می تواند باعث احیای اعتماد مردم به مسئولان شود تصریح کرد:اولا مسئولان حتما باید مسائل را به صورت شفاف و به طور مستقیم با مردم در میان بگذارند و ثانیا با اقدامات خود مشکلات مردم از جمله در بخش معیشت و را بهبود ببخشد تا امید به جامعه بازگردد.

سلیمی با بیان اینکه عملکرد و رفتار مسئولان مورد توجه مردم است گفت:رئیس جمهور باید نسبت به وزرا و مسئولان زیر مجموعه خود حساس بوده و همواره به همه امور اشراف داشته باشد تا اقتدار و انسجام میان هیأت دولت و کابینه حفظ شود.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا