بازدید وزیر کشور از سازمان مدیریت بحران/ تأکید بر تهیه طرح خطر پذیری مکان های پرخطر

وزیر کشور امروز در بازدید از سازمان مدیریت بحران کشور بر لزوم تهیه طرح خطر پذیری مکان های پر خطر و اندیشیدن تمهیدات لازم قبل از وقوع حوادث طبیعی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این بازدید احمد وحیدی وزیرکشور در جریان آخرین فعالیت های مجموعه عوامل سازمان مدیریت بحران کشور قرار گرفت و بر ارتقای هماهنگی ها در صحنه حوادث، تهیه طرح خطر پذیری مکانهای پر خطر، اندیشیدن تمهیدات لازم قبل از وقوع حوادث طبیعی و همچنین برگزاری رزمایش های آمادگی تاکید کرد و گفت: تلفیق مدیریت دانش و تجربه در مدیریت حوادث طبیعی بسیار موثر است.

استفاده از فناوری های نوین، توسعه ناوگان هوایی جهت آتش نشانی و اورژانس هوایی و همچنین پیش بینی و پایش مناطق مستعد خطر از دیگر تأکیدات وزیر کشور در جریان بازدید از سازمان مدیریت بحران بود.

وزیر کشور همچنین خاطر نشان کرد: با تخصیص اعتبارات، زمان بندی و فاز بندی تکمیل ساختمان در دست احداث مرکز مدیریت و فرماندهی مدیریت بحران کشور با جدیت پیگیری شود.

در جریان این بازدید، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران، با اشاره به اینکه وزارت کشور مجری سیاست های عمومی دولت در زمینه مسائل داخلی است اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران یکی از حادثه خیز ترین کشورهای جهان محسوب می شود، مدیریت بحران کشور به عنوان یک بحث اساسی و مهم در سیاست های دولت سیزدهم قرار گیرد.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور روند برگزاری شورای عالی و ستاد ملی پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران را گزارش  کرد. وزیر کشور نیز برگزاری منظم این جلسات را در ایجاد هماهنگی میان دستگاههای دخیل در مدیریت بحران و اجرای قانون مدیریت بحران موثر دانست و بر آن تأکید کرد.

انتهای‌ پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا