راهپیمایی یمنی‌ها در سالگرد شهادت «زید بن علی»/ تاکید بر تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، شهر صعده در شمال یمن امروز پنجشنبه صحنه راهپیمایی ضد آمریکایی شهروندان یمنی در سالروز شهادت زید بن علی بود. 

شهروندان یمنی در این راهپیمایی شعارهایی در مخالفت با سیاست‌های  مستبدانه آمریکا در منطقه سر دادند. آنها بنرها و پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که در آن خواستار تحریم کالاهای ساخت اسرائیل و آمریکا شده بودند.

«محمد جابر عوض» استاندار  صعده طی سخنانی در این راهپیمایی با اشاره به ظلم ستیزی زید بن علی و مقابله او با طاغوت، بر ضرورت مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی و حمایت از جبهه ها‌ی نبرد علیه متجاوزان تاکید کرد.

شهروندان یمنی در پایان این راهپیمایی بیانیه‌ای صادر کردند که در آن آمده است: یمن وارد نبردی مشابه با نبرد زیدن بن علی در مقابله با نیروهای استکبار و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل و مزدوران آن دو یعنی عربستان و امارات شده است.

یمنی‌ها در این بیانیه  بر بیداری و بصیرت در قبال تحولات و حوادث و نیز ادامه مسیر در مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی تأکید کردند.

معترضان در این بیانیه همچنین غارت ثروت های ملت یمن از سوی مزدوران و متجاوزان و قطع حقوق کارمندان و  ایجاد فاجعه ای انسانی از طریق تشدید محاصره یمن را محکوم کردند.

شهروندان یمنی در این بیانیه آمریکا و مزدورانش و سازمان ملل متحد را مسئول پیامدهای ادامه اقدامات  جنایتکارانه علیه ملت یمن دانستند.

در این بیانیه بر ضرورت تقویت امنیت غذایی و کم کردن از واردات تا رسیدن به خودکفایی در بخش کشاورزی تأکید شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا