جام ملت‌های آسیا جای جوانگرایی صرف نیست


درباره گروه تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اظهار کرد: قرعه خوبی نصیب تیم ملی ایران شد. به نظرم اگر خود ما هم می‌خواستیم قرعه برداریم همین تیم‌ها را برمی‌داشتیم. از تیم‌های ملی فلسطین و هنگ‌کنگ شناخت زیادی نداریم. امارات هم چند سالی است افت کرده و فکر نمی‌کنم مشکلی برای تیم ملی به وجود بیاورد و ما می‌توانیم به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنیم.

آفتاب‌‌نیوز :

او ادامه داد: مسیر تیم ملی تا مرحله یک‌چهارم نهایی خوب بوده و امیدوارم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که بتوانیم تا فینال این مسابقات برویم و بعد از سال‌ها با مربی ایرانی قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم. بازیکنان ما اصلا نباید به این مساله توجه کنند که با چه تیم‌هایی هم‌گروه شدیم. باید همان جایگاه همیشگی‌مان در آسیا را داشته باشیم و با آن تفکر وارد زمین شویم. اگر قرار باشد به فکر قهرمانی باشیم اصلا نباید رقبایمان در مرحله گروهی برایمان اهمیت داشته باشد.

فریبا در پاسخ به این سوال که تیم ملی پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد یا خیر، بیان کرد: باید به مسابقات وارد شد تا عیار تیم ملی مشخص شود. باید تیم‌های دیگر را هم دید که آیا با نفرات اصلی خود به این مسابقات می‌آیند یا خیر. تیم‌های ژاپن، استرالیا و کره جنوبی بزرگان فوتبال آسیا هستند و باید مراقب آنها بود البته تیم ملی هم لژیونرهای بسیار خوبی دارد که شناخت کافی از فوتبال آسیا دارند.

پیشکسوت فوتبال درباره اینکه آیا تیم ملی باید در جام ملت‌های آسیا جوانگرایی کند، تصریح کرد: نزدیک به ۴۰ سال است که قهرمان جام ملت‌ها نشده‌ایم و بعد از این مدت طولانی آنجا جای جوانگرایی صرف نیست. با شناختی هم که از قلعه‌نویی داریم به غیر از باتجربه‌ها قطعا چند بازیکن جوان هم به تیم ملی دعوت خواهد کرد. البته این را هم در نظر بگیرید که بیشتر لژیونرهای ما مانند حاج‌صفی و طارمی بالای ۳۰ سال سن دارند و باید برای آنها جایگزین خوب پیدا کنیم.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا