عبور از بزرگراه‌ها و تأمین ایمنی دام‌ها ازمشکلات عشایر استان تهران/لزوم ایجاد ایمنی در مسیر کوچفرماندار ویژه شهرستان ری بر لزوم ایجاد ایمنی در مسیر کوچ عشایر استان تهران تاکید کرد.

حمید زمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید خود از منطقه حفاظت شده خجیر در منتهی الیه شمال شرقی شهرستان ری که در مسیر کوچ عشایر قرار دارد، گفت: در زمان کوچ عشایر به سمت ارتفاعات لار و مناطق ییلاقی هستیم که باید تسهیلات و شرایط لازم را برای کوچ ایمن آنان فراهم کنیم.

وی افزود: شهرستان ری ۱۸۵ خانوار عشایر دارد که ۱۲۰ خانوار اکنون برای کوچ فعال هستند و از امروز کوچ آنان به همراه ۵۰ هزار رأس دام سبک آغاز می شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری با تاکید بر اینکه مشکلات این عشایر به مدیریت شهرستان طی ماه های گذشته منتقل شده است، افزود: به منظور بررسی این مشکلات از نزدیک در این منطقه حاضر و مطلع شدیم که این عشایر برای کوچ به مناطق ییلاقی با مشکلاتی از جمله خطرات در مسیر، عبور از حواشی شهرها، عبور از بزرگراه‌ها و تأمین ایمنی دام ها مواجه هستند که باید تسهیلات و هماهنگی لازم در این زمینه انجام گیرد.

وی تاکید کرد: در آینده نزدیک، پس از برگزاری نشست بررسی معضلات و مشکلات عشایر شهرستان، جمع بندی این مسائل به جلسه استانی با حضور استاندار تهران منتقل می‌شود چون شهرستان‌های مختلف واقع در مسیر عبور این عشایر باید هماهنگی های لازم را داشته باشند تا مسیر و عبوری ایمن برای دام‌ها فراهم شود.

زمانی ادامه داد: بی تردید باید با حمایت، تسهیل شرایط و تلاش برای کاهش دشواری های جابجایی و کوچ عشایر، مانع از کمرنگ شدن فرهنگ عشایر در استان تهران شویم.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا