احتمال آلوده شدن غذای ملی‌پوشان در تهران!/ تکواندوی ایران تعلیق می‌شود؟سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو با بیان اینکه «آن‌هایی که منافعشان در فدراسیون قطع شده به دنبال ضربه زدن به تکواندو هستند،» گفت: احتمال آلوده شدن غذای ملی پوشان مطرح شده است.

اصغر رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مثبت شدن تست دومین ملی‌پوش تکواندوی ایران و محرومیت ۴ ساله او از حضور در میادین، اظهار کرد: به خدا نمی دانیم چه اتفاقی برای تکواندوی ایران رخ داده است. الان شرایط به شکلی شده که به این نتیجه رسیده‌ایم که قطعا توطئه‌ای علیه فدراسیون تکواندو انجام شده است. امیدوارم تعداد دوپینگ‌ها بیشتر نشود چرا که می تواند باعث تعلیق تکواندوی ایران شود. تست دوپینگ دانیال بزرگی هم دقیقا مانند کلهر با همان مواد و در همان مسابقات گرنداسلم چین مثبت شده و ما در حال حاضر نگران افزایش تعداد دوپینگ‌ها هستیم.

مدیر فنی تیم‌های ملی تکواندو افزود: اگر به این بچه بگویی تا ۳۰ بشمار نمی‌تواند، آن وقت بیاید و دوپینگ کند؟ او هم مثل کلهر اصلا در این قید و بندها نیست و مصرف این ماده اصلا به کار تکواندو نمی‌آید. مصرف استروئید آنابولیک باعث می شود که ورزشکار ما نتواند وزن کم کند در حالی که آن ها باید وزن کم کنند. بچه های ۱۷، ۱۸ ساله اصلا قرص‌های عادی که دکتر به آن ها داده را هم مصرف نکرده اند، آن وقت می آیند دوپینگ کنند؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تکواندو به این نتیجه رسیده که این دوپینگ ها نتیجه توطئه علیه فدراسیون تکواندو است؟ گفت: دشمنان تکواندو کم نیستند؛ آن‌هایی که سودهای چند صد میلیونی در این فدراسیون داشتند و حالا منافعشان قطع شده است. مشکلات تکواندوی ما بعد از انتخابات شروع شد و تمامی هم ندارد. حتی به وزیر ورزش هم گفتیم ولی عکس العملی ندیدیم. کسانی اینجا بودند که منافعشان قطع شده و حالا دست به هر کاری می‌زنند.

رحیمی در پاسخ به این سوال که این اتفاق به چه صورتی می تواند رخ داده باشد؟ خاطرنشان کرد: بیشترین شک ما این است که در زمان برگزاری اردوی تیم های ملی دختران و پسران تکواندو و پاراتکواندو در تهران، افرادی به آشپزخانه رفته باشند و در غذای بچه ها موادی ریخته باشند که باعث مثبت شدن تست دوپینگ آن‌ها شده است. بر همین اساس از آنجا که این یک بحث ملی و امنیتی است قصد داریم رسما از پلیس و نهادهای امنیتی بخواهیم تحقیقات خود را آغاز کنند و بررسی های لازم را با استفاده از دوربین های مدار بسته و سایر موارد پیگیری کنند. متاسفانه این افراد که دست به این کثافت کاری‌ها می زنند اصلا منافع ملی برایشان اهمیتی ندارد. ما احتمال می دهیم که تعداد دوپینگی‌ها در بچه‌ها بیشتر شود که عواقب جدی برای تکواندوی ایران خواهد داشت.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا