اعزام مبلغ به مدارس عادی، سمپاد و شبانه‌روزی برای پاسخگویی به شبهاتدبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه این ستاد در راستای رسالت خود در ۱۰ راهبرد، اقدام به تدوین برنامه‌های کاربردی کرده است، گفت : کمک به گسترش فضاهای تربیتی برای تحقق عدالت آموزشی، ارتقای جایگاه علم و معلمی در جامعه و فعالیت‌های تبلیغی و تربیتی در سطح مدارس از جمله مهمترین برنامه‌ها است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حمید نیکزاد  اظهار کرد: همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش بر پایه نیازها و ظرفیت‌های طرفین در سطح ستادی و عملیاتی شکل گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز برمی‌آید، بخش قابل توجهی از برنامه‌ها و همکاری‌های بین این ۲ مجموعه فرهنگی مهم و اثرگذار به بستر تحول در نظام جمهوری اسلامی که همان مدرسه است، بازمی‌گردد.

نیکزاد با بیان اینکه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در راستای رسالت خود در ۱۰ راهبرد، اقدام به تدوین برنامه‌های کاربردی کرده است، افزود: کمک به گسترش فضاهای تربیتی برای تحقق عدالت آموزشی، ارتقای جایگاه علم و معلمی در جامعه و فعالیت‌های تبلیغی و تربیتی در سطح مدارس از جمله مهمترین برنامه‌ها است.

دبیرستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: در زمینه تبلیغی نیز اعزام مبلغ به مدارس عادی، سمپاد و شبانه‌روزی برای پاسخگویی به شبهات، آموزش معارف ناب اسلامی و احکام عملی و برگزاری کارگاه‌های تبیینی محقق شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تصریح کرد: ضمن آنکه تلاش شده است با حفظ همگرایی و گسترش پیوند مدرسه و مسجد که دو کانون‌ تربیتی در محلات هستند، بتوان از ظرفیت آنها برای خدمت به محله و تعالی آن بهره برد.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا