قدیروف: سرویس‌های اطلاعاتی غرب و اوکراین درصدد ترور من هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «رمضان قدیروف» رئیس جمهور منطقه خودمختار چچن امروز یکشنبه در سخنانی از تدارک اقدامات تروریستی علیه خود توسط سرویس های اطلاعاتی غرب و اوکراین خبر داد.

رئیس جمهور منطقه خودمختار چچن در این باره گفت: سرویس های اطلاعاتی غرب و اوکراین در حال آماده سازی حملات تروریستی علیه من هستند. من از ویران کردن روسیه جلوگیری می‌ کنم و در مقابل آنها هر کاری خواهند کرد تا از شر من خلاص شوند.

وی پیشتر نیز گفته بود که اگر دشمنان روسیه همانگونه که خودشان می‌ گویند جامعه بین الملل باشند، این به معنای آن است که نزاع در اوکراین، جنگ جهانی سوم است.

قدیروف گفته بود: اگر کشورهای اروپایی شامل پیمان ناتو و دیگر کشورها را که در نزاع اوکراین مشارکت دارند جامعه بین الملل در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم که این جنگ، جنگ جهانی سوم است. کشورهای بزرگی مثل چین، هند و پاکستان در درگیری‌های نظامی مشارکت نمی‌کنند. اگر به اوضاع کشورهای اروپایی بنگریم می‌بینیم که با مشکلات و اعتراضات مواجه هستند و مردم آنها رهبران خود را طرد می‌کنند..این در حالی است که ما کسی را طرد نمی‌کنیم و محیط کار آرامی داریم و مشکلاتی وجود ندارد و رئیس جمهور به صورت عادی مشغول نشست‌ها و دیدارهای خود است.

لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا