گیت‌های خروجی از مرز مهران افزایش می‌یابدایسنا/ایلام وزیر کشور گفت: افزایش گیت‌های خروجی از مرز مهران ضروری است و در این زمینه با طرف عراقی توافقاتی انجام شده است.

« احمد وحیدی»  در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از هدف‌های بازدید از پایانه مرزی مهران بررسی نیازمندی‌های مرز مهران است که افزایش گیت‌های خروجی این مرز ضروری است که  با طرف عراقی توافقاتی در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه  تردد در سمت مرز ایران بدون مشکل انجام می‌شود، اما برای سهولت در تردد زائران باید از طرف عراق هم گیت‌های خروجی بیشتری باز شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه حساسیت‌ها در مرز بالاست، باید با همکاری عراق شرایط سهولت و تسریع در خروج زائران از مرز سرعت یابد.

وزیر کشور گفت: امسال  اربعین در ماه گرم سال است از این رو توسعه و افزایش زیرساخت‌هایی مانند  سایبان، مه پاش، آبسردکن و دیگر وسایل خنک کننده در دست اقدام و پیگیری است.

وحیدی تصریح کرد: با تلاش مسئولان استان برای آماده سازی زیرساخت‌های مواصلاتی و جاده‌ای اربعین  روند احداث ۲ دهنه تونل، ساخت پل و اصلاح نقاط حادثه‌خیز مطلوب است.

انتهای پیام منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا