گشایش فصلی جدید در روابط ایران و اندونزیمعاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، انتخاب اندونزی برای اولین سفر رییس‌جمهور کشورمان به منطقه «آ سه آن» را نشانه اهمیت روابط دو کشور توصیف کرد و گفت: اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان رو به رشد از جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

به گزارش ایسنا، مهدی صفری که به منظور فراهم‌سازی مقدمات سفر رییس‌جمهور اندکی زودتر به جاکارتا سفر کرده بود، طی روزهای اخیر با اعضای اتاق بازرگانی اندونزی موسوم به «کادین»، جمعی از تجار و بازرگانان علاقمند به همکاری با کشورمان، قائم مقام وزارت بهداشت اندونزی، نایب رییس مجلس اندونزی و رییس دفتر رییس‌جمهور دیدار و در نشست بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مناسبات اقتصادی ایران و اندونزی شرکت کرد.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه ۱۱ سند امضا شده در سفر رییس جمهوری کشورمان و همچنین گفت‌وگوهای انجام شده در نشست مشترک روسای جمهور دو کشور در هموارسازی همکاری همه‌جانبه دو کشور بسیار سازنده خواهد بود، تاکید کرد که اکنون یکی از وظایف اصلی کارگزاران و مجریان دستگاه‌های مختلف تلاش و هم جدی برای محقق کردن منویات روسای جمهور دو کشور و اجرای دقیق و کامل اسناد امضا شده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، ضمن تاکید بر اهمیت گسترش روابط تجاری با کشورهای آ سه آن در دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم، اندونزی را کشوری رو به رشد با مردمی بسیار فهیم و علاقمند به تاریخ و فرهنگ ایران زمین ذکر کرد و ابراز اطمینان نمود که این سفر فصل جدیدی را در روابط ایران و اندونزی خواهد گشود.

صفری فرصت‌های اقتصادی فی‌مابین را با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی بالای اقتصادی  دو کشور بسیار متعدد و متنوع ذکر کرد و افزود: سعی داریم حجم مبادلات تجاری ایران و اندونزی را به سطح قابل قبول ارتقا دهیم.

وی اعلام کرد: در روز چهارشنبه دومین روز اقامت رییس‌جمهور در جاکارتا، مجمع اقتصادی ایران و اندونزی با حضور جمع کثیری از تجار و صاحبان صنایع اندونزی برگزار می‌شود.

صفری  این مجمع را فرصت بسیاری خوبی برای تبادل نظر و طرح فرصت ها و ظرفیت های تجاری و اقتصادی دو کشور در  دیدار مستقیم  تجار و صاحبان صنایع  اندونزی با رییس جمهور کشورمان دانست و تصریح کرد که در حاشیه این مجمع، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و دانش بنیان ایران  در  زمینه های علمی و فناوری و تجهیزات پزشکی برپا خواهد شد.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا