با “علم و فناوری” باید به میدان جنگ اقتصادی برویم


ایسنا/کرمانشاه سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور گفت: ابزار مقابله در این جنگ، علم و دانش و فناوری است.

مسعود ابراهیمی، امروز (سوم خرداد) در دیدار جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی با امام جمعه کرمانشاه، با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشورمان، گفت: دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود برسد و حالا چندسالی است جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه کشور ما آغاز کرده است.

وی افزود: امروز اگر می خواهیم دشمن را در جنگ اقتصادی، همانند هشت سال جنگ تحمیلی شکست دهیم، باید از ابزار مناسب برای این کار استفاده کنیم و ابزار این کار نیز علم و دانش و فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: این علم و دانش و فناوری اگر به ایجاد اشتغال و خلق ثروت منجر شود، می‌تواند ما را در جنگ اقتصادی به پیروزی برساند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با همین رویکرد در کشور شکل گرفته، گفت: دو رویکرد اصلی جهاد دانشگاهی ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه و رویکرد فرهنگی است و هر دو این رویکردها در راستای مقابله با همین جنگ اقتصادی دشمن است.

ابراهیمی گفت: خوشبختانه در مجموعه جهاددانشگاهی برنامه های خوبی برای اشتغال پیگیری می شود و نیاز به همراهی تمام اقشار جامعه داریم تا بتوانیم ضمن ایجاد اشتغال، جامعه را سمت ثروت آفرینی سوق دهیم.

وی با تقدیر از فعالیت های سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه گفت: این سازمان یکی از سازمان های موفق و پیشرو در کشور است و امیدواریم در دوره جدید مدیریت این سازمان، شاهد درخشش هرچه بیشتر آن باشیم.

وی افزود: در چند ماه فعالیت سرپرست جدید سازمان، برنامه های خوبی در حوزه اشتغال آفرینی تدوین شده و ما در مرکز حمایت های همه جانبه ساختاری و مالی از این برنامه ها خواهیم داشت.

تمام تلاشمان این است گامی در جهت رفع معضل بیکاری کرمانشاه برداریم

به گزارش ایسنا، مسلم حدیدی سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه هم در این مراسم از بیکاری به عنوان یکی از معضلات اصلی استان یاد کرد و افزود: تمام تلاش ما این است که در جهاد دانشگاهی بتوانیم به ایجاد اشتغال در استان کمک کرده و گامی در جهت رفع این معضل برداریم.

وی با اشاره به درصد بالای بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی گفت: متاسفانه آنطور که باید دانشجویان در دانشگاه ها مهارت محور تربیت نمی شوند و بسیاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم فقط سمت تدوین مقاله سوق می یابند.

حدیدی گفت: با توجه به این شرایط در جهاد دانشگاهی تمرکز مهارت محور کردن دانشجویان است و برنامه داریم دانش آموختگان را به سمت تاسیس شرکت های فناور و دانش بنیان سوق دهیم تا از این طریق هم برای خود و هم دیگران ایجاد اشتغال کنند.

وی افزود: قطعا هرچه درمسیر ایجاد اشتغال تلاش کنیم، گام موثری در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و بهبود فضای جامعه خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا