از کلنگ زنی یادمان شهدا تا تامین ورق‌های فولادی پل عنافچهایسنا/خوزستان مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان از کلنگ زنی دو طرح در این شرکت و همچنین آغاز ساخت و ارسال ورق های مورد نیاز پل عنافچه خبر داد.

علی محمدی امروز، سوم خردادماه در حاشیه کلنگ زنی و اجرای طرح های فولاد اکسین خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان و اعضای هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان، کلنگ احداث یادمان شهدای گمنام در این شرکت به زمین زده شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امروز همچنین کلنگ زنی احداث پست برق شرکت فولاد اکسین خوزستان انجام شد. پروژه احداث پست برق داخلی و کلیدخانه ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت این شرکت با ارزش ریالی ۴۵۸ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۴۵۳ هزار ریال قرار است در مدت زمان یک سال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: این طرح باعث تامین برق پایدار و کاهش توقفات اضطراری خط تولید، تولید بار شبکه برق شهری ناشی از اتصال مستقیم پست برق ۴۰۰ کیلوولت بالادستی آرنا، ایجاد زیرساخت لازم برای تامین برق طرح های توسعه فولادسازی و احیا مستقیم، امکان اتصال به نیروگاه داخلی و کاهش استهلاک و هزینه تعمیرات و نگهداری کلیدخانه می شود.

محمدی گفت: یکی از ایرادات استفاده از شبکه برق سابق، افت ولتاژ و آسیب به خط تولید و کاهش تولید بود که امیدواریم با راه اندازی و افتتاح این پروژه شاهد موفقیت و توسعه در تولید شویم.

وی همچنین با اشاره به عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت فولاد اکسین گفت: ساخت و ارسال ورق های مورد نیاز پل عنافچه یکی دیگر از طرح هایی بود که امروز آغاز و اجرایی شد. ورق های فولادی پروژه پل عنافچه با گرید ST۵۲ و با عرض حدود ۳ متر توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان جهت تکمیل پل عنافچه در حال بارگیری و حمل به شهر ملاثانی است و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد تردد مردم منطقه محروم عنافچه از روی این پل باشیم تا مخاطرات تردد با قایق از بین برود.

محمدی بیان کرد: برای این پروژه ۲ هزار تن ورق فولادی در نظر گرفته شده که ارزش ریالی آن ۶۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا