مدیریت بحران تهران: آخر هفته در کنار رودها و مسیل‌ها مستقر نشویدمدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع باران و رعد و برق در ارتفاعات این استان و جاری شدن رواناب از مردم خواست که در تعطیلات آخر هفته در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها مستقر نشوند.

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع باران و رعد و برق در ارتفاعات استان تهران و جاری شدن رواناب اظهارکرد: توصیه مدیریت بحران به همه مردم عزیز و پایتخت نشینان این است که آخر هفته از اسکان در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش هواشناسی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، چهارم و پنجم خرداد ماه برای ارتفاعات استان تهران به‌ویژه مناطق شمال‌غربی رگبار باران، رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ مورد انتظار است، گفت:به همه کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای توصیه می‌شود که از صعود به ارتفاعات در مدت زمان مذکور بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص احتمال آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب و وقوع صاعقه نیز هشدار داد و گفت: طی هشدار صادر شده، ستاد مدیریت بحران استان تهران در آماده‌باش کامل خواهد بود و این ابلاغیه به تمام دستگاه‌های مربوطه ارسال شده است.

یزدی مهر در ادامه به احتمال فعالیت دومین سامانه پیش بینی شده توسط سازمان هواشناسی اشاره کرد وگفت: طی فعالیت این سامانه افزایش گرادیان فشاری و نفوذ گردوغبار، وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید را از ظهر پنج‌شنبه تا روز شنبه ششم خردادماه را در استان تهران به‌ویژه مناطق مرکزی و جنوبی و غربی خواهیم داشت، لذا توصیه اکید مدیریت بحران به سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای این است که در مواقع هشدار وقوع گرد و غبار از قرار گرفتن در فضاهای باز و ارتفاعاتی مانند لبه پشت‌بام و … خودداری کنند.

وی در ادامه به محکم کردن داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرد و گفت: از همه مالکین بناهای نیمه کاره و دارای داربست و ذینفعان تابلوهای تبلیغاتی می‌خواهیم نسبت به استحکام این موارد اطمینان کافی را حاصل کنند تا خدایی نکرده در زمان وقوع باد شدید شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا