معرفی قهرمانان ۵ وزن نخست جام تختی/ پیروزی سوادکوهی و عظیمی مقابل نخودی و ابراهیمینفرات برتر پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد جام تختی به عنوان یکی از مراحل اصلی انتخابی تیم ملی مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، دیدارهای فینال ۵ وزن نخست کشتی آزاد جام تختی در سالن غدیر ارومیه برگزار شد و نفرات برتر اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم مشخص شدند.

در فینال وزن ۵۷ کیلوگرم، احمد محمدنژاد جوان برابر میلاد والی زاده در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی رسید و بر سکوی نخست ایستاد.

در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم و در غیاب رحمان عموزاد دارنده مدال طلای جهان که از حضور در این رقابت ها معاف بود، محمدرضا شاکری که با شکست محمدعلی عموزاد برادر رحمان عموزاد به فینال رسیده بود، در دیدار نهایی نیز مقابل ابراهیم الهی با نتیجه قاطع ۹ بر ۲ به برتری رسید و به عنوان قهرمانی دست یافت.
در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم نیز محمد بخشی ۲ بر یک از سد علی اکبر زرودی گذشت و قهرمان شد. در این وزن نیز امیرمحمد یزدانی مدعی اصلی این وزن از حضور در این مسابقات معاف بود.

در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم، علی سوادکوهی دارنده مدال طلای آسیا مقابل محمد نخوی دارنده ۲ مدال نقره جهان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید و به عنوان قهرمانی جام تختی رسید تا مدعی اصلی حضور در رقابت های قهرمانی جهان شود.

اما در آخرین فینال ۵ وزن نخست این رقابت ها، محمد جواد ابراهیمی کشتی گیر با تجربه ایران و دارنده مدال طلای آسیا که عملکرد خوبی در این مسابقات داشت و با شکست نفراتی چون شهبازی و محبی راهی فینال وزن ۹۲ کیلوگرم شده بود، در دیدار نهایی مقابل مبین عظیمی با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند.
ابراهیمی در شرایطی که در ابتدای مبارزه با خاک کردن حریف ۲ بر صفر پیش افتاده بود، در ادامه مبارزه ۴ مرتبه توسط عظیمی به بیرون تشک رفت و یک امتیاز نیز به دلیل کم کاری از دست داد تا در نهایت عظیمی با نتیجه ۵ بر ۲ صاحب برتری شود و عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.
در این وزن کامران قاسمپور دارنده مدال طلای جهان و مدعی اصلی این وزن از حضور در این مسابقات معاف بود.

نتایج کامل دیدارهای فینال ۵ وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:
فینال: میلاد والی زاده ۶ – احمد محمدنژاد جوان ۷
رده بندی:
ابراهیم خواری ۱۰ – مقیب اله نظامی (افغانستان) صفر
علی مومنی ۵ – مجتبی سلطان زاده ۲

۶۵ کیلوگرم:
فینال: ابراهیم الهی ۲ – محمدرضا شاکری ۹
رده بندی:
محمدعلی عموزاد – علی علیزاده
آرمین حبیب زاده – کیان محمودجانلو

۷۰ کیلوگرم:
فینال: علی اکبر زرودی ۱ – محمد بخشی ۲
رده بندی:
امیررضا اکبرزاده – مرتضی قیاسی
رحمان رحیم پور – محمد قاسمعلی

۷۹ کیلوگرم:
فینال: علی سوادکوهی ۴ – محمد نخودی ۳
رده بندی:
سبحان یاری – محمد باقری
مصطفی قیاسی – عبداله شیخ اعظمی

۹۲ کیلوگرم:
فینال: محمدمبین عظیمی ۵ – محمدجواد ابراهیمی ۲
رده بندی:
ارشک محبی – حسین شهبازی
سبحان اصغری – محمدرضا قیاسی
رقابت های ۵ وزن دوم کشتی آزاد جام تختی نیز از صبح فردا جمعه برگزار می شود.
انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا