فعالیت ۴۵ دفتر نمایندگی رویان در کشورایسنا/کردستان مسئول امور نمایندگی های بانک خون بند ناف رویان، از فعالیت ۴۵ دفتر نمایندگی رویان در سراسر کشور خبر داد.

هادی جوشقانی، امروز پنجشنبه(۴ خردادماه) در نشست با اصحاب رسانه در استان کردستان اظهار کرد: بانک خون بندناف رویان جهاددانشگاهی با همت زنده یاد کاظمی آشتیانی و با هدف ذخیره سلامت در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده و در حال حاضر در ۴۵ نمایندگی در سراسر کشور مشغول ارائه خدمت به مردم بوده و تا کنون حدود ۱۸۰ هزار نمونه خون بند ناف را ذخیره کرده است.

وی میزان نمونه های ذخیره خون بندناف در سطح استان کردستان را ۲۷۰۰ نمونه اعلام کرد و افزود: با توجه به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مطلوبی که در استان صورت می گیرد، امید است که بتوانیم دفاتر نمایندگی را در سطح شهرستان های کردستان نیز راه اندازی کنیم.

مسئول امور نمایندگی های بانک خون بند ناف رویان، عنوان کرد: خون بند ناف تا قبل از تاسیس رویان، به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می شد، اما با علم دانش فنی، این امر به ذخیره سلامت تبدیل شده و اکنون نیز محصولات زایمانی جدیدی به محصولات ما اضافه شده است.

ذخیره ۲۰۰ هزار خون بند ناف در ایران

دکتر نوری، مسئول واحد تحقیقات شرکت فن آوری بن یاخته های رویان در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی مردم در راستای ذخیره خون بند ناف اظهار کرد: شرکت فن آوری بن یاخته های رویان به طور مستمر در سطوح برتر تحقیقات، جهت تولید دانش فنی بومی و افزایش کاربرد منابع سلولی مشتق از بافتهای زایمانی، حضور چشمگیری در عرصه های ملی و بین المللی داشته است.

وی افزود: سرمایه گذاری بر دانش و یافته های علمی اگر چه زمان بر  است اما م یتواند داشته های بسیار مطلوبی داشته باشد، مه مهمترین آن آلام بخشین به درد و رنج مردم  کشور است.

مسئول واحد تحقیقات شرکت فن آوری بن یاخته های رویان، اعلام کرد: تا کنون  بیش از ۸ میلیون واحد نمونه خون بند ناف در بانک های خون بند ناف خانوادگی و بانک های عمومی خون سراسر جهان، ذخیره شده است.

به گفته وی، تا کنون بیش از ۵۰ هزار پیوند خون بند ناف برای درمان بیش از ۸۰ بیماری بد خیم و غیربدخیم در سراسر جهان، با اثربخشی نزدیک به ۷۵ درصدی انجام شده است.

نوری، عنوان کرد:  شرکت فناوری بن یاخته های رویان نیز با  نزدیک به ۲۰۰ هزار نمونه خون بندناف در ایران، در واحد تحقیق و توسعه خود، در حال انجام کارآزمایی های بالینی مرتبط با بیماری های فلج مغزی ، اوتیسم و ارتروز است.

وی عنوان کرد: در تحقیقات اخیر، منابع زایمانی توجه زیادی را به خود جلب کرده چرا که یک منبع سالم است و این نشان می دهد که طی سال های آینده ذخیره خون بند ناف می تواند نقش های موثرتری را در سلامتی داشته باشد، که خوشبختانه در این حوزه رویان اولین و بزرگترین منبع ذخیره خون بند ناف در خاورمیانه است و تا کنون ۱۸۰ هزار ذخیره نمونه خون داشته است.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا