تسهیل همکاری‌های موزه تاریخ علوم اردبیل با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهادایسنا/اردبیل رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از تسهیل همکاری‌های این موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی و موسسات مردم نهاد خبر داد.

محمد انوار ۵ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، در طی بیش از هفت سال فعالیت خود، هفت سال پیاپی از سوی کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم ایران) در بخش موزه­ های دولتی کوچک در شاخص­ های مختلف به عنوان موزه برتر کشور انتخاب و تجلیل شده است.

وی افزود: همچنین کسب جایزه ترویج علم، موزه برتر به دلیل فعالیت­ های مجازی در دوران کرونا، تجلیل به دلیل فعالیت در معرفی مفاخر علمی و فعالیت در زمینه ­های مختلف از سوی نهادها و موسسات مختلف مانند اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بنیاد نخبگان، کمیته ملی موزه های ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری اردبیل و غیره مورد تجلیل و تشویق قرار گرفته است.

انوار اضافه کرد: عضویت در کمیته ملی موزه­ های ایران، کمیته بین المللی موزه ­ها و مجموعه ­های دانشگاهی (یومک)، شورای موزه­ های دانشگاهی کشور و ارتباط مستمر با نهادهای ملی و بین المللی در راه تحقق اهداف موزه از فعالیت ­های مستمر آن می ­باشد.

رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برنامه های این موزه برای سالجاری، گفت: برگزاری چندین نمایشگاه تخصصی علمی، تاریخی و اسناد و همچنین کارگاه های تخصصی در موضوعات متنوع و همایش علمی در سطح ملی در دستور کار قرار دارد و نشریه علم و موزه که قبلا منتشر می شد نیز مجددا با شماره ها و ویژه نامه های جدید منتشر خواهد شد.

وی افزود: تسهیل همکاری ­های موزه با انجمن ­های علمی دانشجویی، موسسات مردم نهاد، گسترش موزه­ های اقماری و تخصصی و پررنگ نمودن افتخارات علمی استان و رونق تالار افتخارات موزه از دیگر رویکردهای موزه تاریخ علوم می ­باشد.

انوار یادآور شد: با توجه به شعار جهانی امسال موزه ­ها(موزه، پایداری و حال خوب(زیست بهتر))، تلاش خواهیم کرد با پایداری موزه و برنامه ­های متنوع آن حال خوبی را در مخاطبین ایجاد کرده و خاطره خوش و زیست بهتری را برای آنان که آینده سازان کشورمان هستند به جا بگذاریم.

رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی برای تحقق اهداف پژوهشی و آموزشی خود در تاسیس موزه تاریخ علوم، در طول سال بصورت رایگان پذیرای دانش آموزان، دانشجویان و کلیه علاقمندان بوده و برنامه ­ها و گردش­ های علمی هدفمندی را برای مخاطبین خود برنامه ریزی می­ کند.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا