‌حضور رئیس جمهور در بین زاغه‌نشینان منطقه مرادآباد چابهار/ گفت‌وگوی صمیمانه "رئیسی" با کپرنشینان / دستور ساماندهی منطقه صادر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، رئیس جمهور در دومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده، ‌وارد شهرستان چابهار شد و بلافاصله به اسکله صیادی کنارک رفت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف آن با صیادان و ماهیگیران حاضر در این اسکله صیادی گفت و گو کرد.

در این بازدید که وزیران کشور، راه و شهرسازی ، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس دفتر رئیس جمهور، آیت‌الله رئیسی را ‌همراهی می‌کردند، رئیس جمهور در جریات مشکلات صیادان قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر کرد.

جمعی از صیادان حاضر در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور رئیس جمهور در بین آنان گفتند: عدم ارائه مجوز مانع استفاده از لنج ها شده؛ سه سال است، مسئولان مربوطه قول ارائه مجوز داده که عملی نشده است.

این صیادان ضمن رضایت از قطع صید ترال، گفتند: منبع درآمد مردم کنارک کار در دریاست، ولی امکانات لازم در منطقه فراهم نیست و این امر منجر به بیکاری بخشی از مردم شده است.

بازدید‌ از منطقه کپرنشین‌ مرادآباد

‌رئیس جمهور در ادامه بازدیدهای سفر استانی به سیستان و بلوچستان، در بین زاغه‌نشینان منطقه مرادآباد چابهار حضور یافت و با ساکنان منطقه در گفت وگویی صمیمانه در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

وی در این بازدید با انتقاد کپرنشینی مردم در این منطقه دستور داد هر چه سریعتر وضعیت کپرنشینان ساماندهی شود و برای آنها خانه ساخته شود چرا که کپرنشینی شکل خوبی ندارد و از مجموعه بسیج و سپاه که برای ساماندهی این منطقه پیشرو شده‌اند قدردانی می‌کنیم. 

رئیس جمهور در ادامه بازدیدهای میدانی خود در نخستین روز از سفر استانی سیستان و بلوچستان به منطقه محروم مرادآباد چابهار رفت واز طرح ساماندهی مسکن کپرنشینان این منطقه و روند پیشرفت کار پروژه ساخت یک هزار واحد مسکونی برای محرومان بازدید کرد.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پس از بازدید از پروژه یک هزار واحدی مسکن و گفت و گو با دست اندرکاران آن، با حضور در منطقه کپرنشینی مرادآباد به طور مستقیم با مردم این منطقه محروم به گفت و گو نشست و از نزدیک از مشکلات و نارسایی های این منطقه مطلع شد.

رئیس جمهور ساماندهی وضعیت مسکن ساکنان محله محروم مرادآباد را مورد تاکید قرار داد و گفت:کپرنشینی به هیچ وجه شکل مطلوبی برای زندگی و وضعیت مطلوبی برای مردم نیست و سامان دادن وضعیت این بخش از هموطنان‌مان بسیار اقدام پسندیده‌ای است که برای مجریان و بانیان آن برکات دنیوی و اخروی فراوانی دارد.

دکتر رئیسی با قدردانی از خدمات و اقدامات ارزشمند و خداپسندانه مجموعه بسیج و سپاه در بخش‌های مختلف از جمله ساخت مسکن برای محرومان جامعه،اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در دولت با همکاری نیروهای بسیجی و سپاهی برای کمک به بهبود وضعیت معیشت و زندگی مستضعفین و محرومین سیستان و بلوچستان از هیچ اقدام و خدمتی فروگذار نخواهند کرد.

در این بازدید مقرر شددرخصوص چگونگی تسریع در ساماندهی وضعیت این منطقه محروم در جلسه شورای اداری استان تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا