تسلط رزمندگان یمنی بر منطقه «الشهلاء» استان الجوف

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیروهای یمنی در مقابله با شبه نظامیان دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی، به دست‌آورد تازه‌ای رسیده‌اند.

در این دست‌آورد جدید، رزمندگان ارتش یمن و کمیته‌های مردمی موفق شدند بر منطقه «الشهلاء» واقع در شرق استان الجوف مسلط شوند و کنترل این منطقه مهم را از دست عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن خارج کنند.

فعالان و کابران یمنی هم خبر دادند که نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی توانسته‌اند منطقه الشهلاء را از لوث مزدوران آزاد کنند.

همزمان با تسلط رزمندگان یمنی بر منطقه مهم الشهلاء، وزارت دفاع وابسته به دولت مستعفی یمن اعلام کرد که عناصر آن مانع حمله «حوثی‌ها» در این منطقه شدند.

وزارت دفاع دولت مستعفی یمن همچنین مدعی شد که دست کم 10 نفر از نیروهای «حوثی» در این درگیری‌های محور الشهلاء (واقع در شرق شهر الحزم استان الجوف) کشته شدند.

طی چند هفته گذشته شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی به ریاست منصور هادی عملیاتی را با هدف کاهش فشار در الجوف آغاز کردند و مدعی شدند که در این عملیات مناطقی را از نیروهای صنعاء پس گرفته‌اند.

درگیری‌ها در استان الجوف یمن واقع در مرز با عربستان، پس از تسلط رزمندگان یمنی بر شهر «الحزم» واقع در مرکز الجوف در ماه مارس گذشته، تشدید شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا