کارمند هندی برای نجات تلفن همراهش، آب سد را تخلیه کردوقتی تلفن همراه یک کارمند هندی حین سِلفی گرفتن به حوضچه سد افتاد و غواصان نتوانستند گوشی را بیابند، او ترتیبی داد تا دو میلیون لیتر آب دریاچه را پمپاژ کنند. تلفن همراهِ از کار افتاده سه روز بعد پیدا شد اما این کارمند هم از کار بیکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از دویچه وله، کارمند ۳۲ ساله هندی می‌خواست به هر قیمت شده تلفن همراهش را از داخل دریاچه سد بیرون آورد. او تلفن همراه خود را دوباره پیدا کرد اما شغلش را از دست داده است.

«راجش ویشواس»، مقام دولتی هندی، سه روز تمام حدود دو میلیون لیتر آب از یک حوضچه سد بیرون کشید تا تلفن همراه خود را بیابد.

به گزارش ایندیا تودی، دستگاه اس-۲۳ سامسونگ این مرد به ارزش ۱۰۰ هزار روپیه (۱۲۰۰ دلار) به هنگام گرفتن عکس سِلفی به دریاچه سد «خرکاتتا» افتاده بود.

ویشواس گفته که پس از ناکامی غواصان محلی در پیدا کردن تلفن، با هیئت آبیاری تماس گرفته و مجوز پمپاژ آب دریافت کرده است. ویشواس همچنین عنوان کرده که یک مقام مسوول به او اطمینان خاطر داد که آب پمپاژ شده به نفع کشاورزان خواهد بود.

عملیات جنون‌آمیز نجات تلفن همراه، پس از سه روز متوقف شد و به تعلیق راجش ویشواس از کارش انجامید.

«پریانکا شوکلا»، یکی از مقامات شهرستان «کانکر» به روزنامه «نشنال» هند گفت: آب یک منبع حیاتی است و نباید به این شکل به هدر برود.

در همین حال، ویشواس سوء‌استفاده از مقام خود را رد کرده و گفته که آب تخلیه شده مربوط به سرریز سد و غیرقابل استفاده بوده است.

ویشواس اقدام خود را با این استدلال توجیه کرده که باید به هر قیمتی گوشی را پیدا می‌کرد، زیرا  تماس‌های مهم و داده‌های حساس دولتی روی آن ذخیره شده بود.

انتهای پیاممنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا