انگلیس، اوکراین را تشویق به حمله به روسیه می‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سفارت روسیه درانگلیس روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اظهارات اخیر «جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس ممکن است اوکراین را تشویق کند تا اقدامات تروریستی بیشتری در روسیه صورت دهد.

در بیانیه سفارت روسیه در انگلیس آمده است: اظهارات خصمانه دیپلمات ارشد انگلیس را نمی توان چیزی جز تلاشی برای تشویق رژیم کی‌یف برای انجام حملات بیشتر به تأسیسات غیرنظامی و غیرنظامیان دانست.

سفارت روسیه ضمن ابراز تاسف در این باره افزود: ظاهراً، آنها وزارت خارجه (انگلیس) ،بلوک‌های مسکونی در مسکو را اهداف نظامی قانونی می‌بیند.

این بیانیه می‌افزاید: فرض ما بر این است که چنین اظهاراتی باید بدان معنا باشد که کلورلی شخصاً آماده است تا مسئولیت آسیب و رنج وارده به روس ها و همچنین تشدید بسیار خطرناک تنش را بپذیرد.

در روز سه‌شنبه، وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی عنوان کرد که اوکراین حق قانونی دارد که از خود دفاع کند و می تواند این کار را فراتر از مرزهایش و با هدف تضعیف توانایی روسیه برای ارسال نیرو به داخل اوکراین صورت دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا