نخست وزیر ژاپن از رقابت برای رهبری حزب کناره‌گیری می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تنها یک سال از نخست وزیری یوشیهیده سوگا گذشته است ولی مقام های رسمی اعلام کردند که او قصد دارد از رقابت برای رهبری حزب سیاسی اش در ماه سپتامبر کناره گیری کند تا مسیر برای انتخاب و معرفی نخست وزیر جدید ژاپن هموار گردد.

بر اساس این گزارش سوگا که سپتامبر سال گذشته جانشین آبه شینزو شده است، با افت متوالی و شدید میزان محبوبیتش در بین مردم ژاپن روبرو شده و میزان رضایت شهروندان ژاپنی از وی به کمتر از 30 درصد رسیده است.

این در شرایطی است که ژاپن در آستانه انتخابات سراسری با بدترین موج از شیوع ویروس کرونا روبرو شده است.

پس از انتشار این خبر شاخص سهام ژاپن با افزایش 2 درصدی روبرو شده است.

مقام های حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن اعلام کردند که سوگا در رقابت 29 سپتامبر برای رهبری این حزب شرکت نخواهد کرد. پیروز نهایی این رقابت، نخست وزیر جدید ژاپن خواهد بود.

دولت ژاپن قصد دارد انتخابات سراسری را اواسط اکتبر برگزار کند. یک مقام ارشد این حزب گفت: سوگا قصد داشت ترکیب کابینه و مدیران ارشد حزب را ترمیم کند ولی این طرح فعلا از دستور کار خارج شده است.

فومیو کیشیدا وزیر خارجه پیشین رقابت برای احراز این سمت را آغاز کرده است. وی ضمن انتقاد از عملکرد سوگا در مقابله با شیوع ویروس کرونا، خواستار تصویب و اجرای بسته محرک اقتصادی برای مقابله با تبعات این بحران شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا