تقدیر وزیر بهداشت از بهورزان

وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، ضمن ارسال پیام به مناسبت روز بهورز، از آنها خواست تا مراتب تقدیر و تشکر خودش را به یکایک همکاران ارجمند بهورز، مربیان آن‌ها، کارشناس مسئول بهورزی و کارکنان مدیریت شبکه به مناسبت روز بهورز ابلاغ کنند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وبدا، در متن این پیام آمده است: «روز دوازدهم شهریور که مصادف است با سال‌ روز افتتاح نخستین خانه بهداشت، به عنوان روز بهورز نامگذاری شده است. نظام شبکه در طول چهار دهه از استقرار خود شاهد تلاش بی وقفه بهورزان و تشریک‌مساعی گسترده میان آنها، مردم و نهادهای روستایی بوده است. چنین الگویی نمادی است بی‌نظیر از یک نظام ارائه خدمت اساسی، کارآمد و مردم‌ محور در گستره‌ ی پهناور و متنوع از جغرافیای کشور برای تضمین حق سلامت مردم روستا. بی‌تردید توسعه سلامت در روستاهای میهن عزیز بیش از هرچیز مرهون تلاش و مجاهدت بهورزان و تربیت کنندگان آنهاست. نظام آموزش بهورزی که نظامی عمل‌گرا، پویا و مبتنی بر شرح وظایف سازمانی و نیازهای مردم و برنامه‌های سلامت است در دنیا به عنوان یک نظام مهارت‌ آموزی پاسخگو و کارآمد شناخته شده است. 

رخداد همه‌گیری کووید19 نشان داد که تا چه حد بهورزان در مدیریت همه‌ گیری توانمندند و با آموزش جامعه‌ نگر از شایستگی‌ های مورد لزوم برای پیشگیری و کنترل همه‌ گیری و ایجاد احساس امنیت‌ خاطر در جامعه برخوردارند.

بی‌تردید بخش بزرگی از مهار همه‌ گیری با تکیه بر تلاش و هدایت هوشمندانه بهورزان مقدور بوده و خواهد بود و قدرت اعتمادی که از طریق تجربه و دانش خود به نظام سلامت ارزانی می‌ دارند موجب بهبود شرایط خواهد گردید.

خواهشمند است مراتب تقدیر و تشکر اینجانب را به یکایک همکاران ارجمند بهورز، مربیان آن‌ها، کارشناس مسئول بهورزی و کارکنان مدیریت شبکه به مناسبت روز بهورز ابلاغ فرمایید.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا