تداوم آرامش در درعا و تحویل سلاح گروه‌های مسلح

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری سوریه(سانا) گزارش داد: عملیات تحویل سلاح و حل و فصل اوضاع افراد مسلح در درعا البلد در چارچوب عملیات توافق حل و فصل اوضاع، ادامه یافت.

خبرنگار سانا گزارش داد: عملیات تحویل سلاح و تسویه اوضاع افراد مسلح درعا البلد در مرکز حل و فصل واقع در اداره پلیس المحطه السرایا در این شهر، برای سومین روز متوالی ادامه دارد.

این خبرنگار دیروز نیز از تسویه اوضاع 209 نفر و تحویل سلاح های فردی که با برخی از آنان بود در مرکز حل و فصل محله الاربعین، خبر داده بود.

بنا به این گزارش، قرار است چندین مرکز حل و فصل در منطقه درعا البلد برای تسویه وضعیت افراد و تحویل سلاح به ارتش سوریه باز شود.

خبرنگار سانا تاکید کرده بود که این مرحله برای آماده سازی استقرار یگان‌های ارتش در شهر درعا و بازگشت نهادهای دولتی به تمام محله‌های این شهر است.

در این گزارش نیز آمده، پیش از این دولت سوریه توافق حل و فصل در درعا را پیشنهاد کرده بود. این توافق در چارچوب تلاش دولتی برای دستیابی به راه حل مسالمت آمیز، پایان دادن به وضعیت غیر عادی در استان، بیرون راندن تروریست‌ها و بازگرداندن امنیت و ثبات به همه نقاط استان است.

 

الوطن سوریه هم در گزارشی از آتش بس و آرامشی که در منطقه درعا البلد حاکم است، خبر داد و اینکه روند اجرای توافق ادامه دارد.

الوطن گزارش داد: یک مرکز به منظور تحویل سلاح گروه‌های مسلح در محله الاربعین در نزدیکی مسجد بلال در درعا البلد تحت نظارت دولت سوریه اختصاص یافته است و این با هماهنگی بزرگان شهر رخ داد.

بر اساس گزارش این رسانه سوری، اقبال گسترده به این مرکز شده است و ده‌ها نفر از گروه‌های مسلح سلاح‌های سبک خود را تحویل داده‌اند. تاکنون بیش از 30 فرد مسلح سلاح خود را تحویل داده و بیش از 135 نفر هم اوضاعشان حل و فصل شده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از ازدحام افراد مایل به حل و فصل اوضاعشان است و پرچم سوریه در خارج از مرکز و داخل این مرکز به اهتزاز درآمده است.

همچنین الوطن گزارش داد که تیمی از ارتش سوریه به درعا البلد وارد شده است تا مناطقی که در آن مستقر خواهد شد را مورد ارزیابی و شناسایی قرار دهد. درباره ایجاد چهار نقطه نظامی در منطقه توافق حاصل شده است.

نیروهای پلیس کار خود را شروع کرده و فعالیت دیگر موسسات سوریه از سرگرفته خواهد شد.

یادآور می‌شود که پس از چند روز درگیری سنگین و بمباران مسلحین در محله درعا البلد توسط ارتش سوریه، سرانجام افراد مسلح به شروط دولت سوریه تن داده و جهت اجرای توافق به نتیجه رسیدند.

بر اساس این توافقنامه، آتش بس بطور کامل اجرا شده، و افراد سلاح‌های خود را تحویل داده، افرادی که حاضر به پذیرش آتش بس نیستند به شمال سوریه منتقل شده و پلیس نظامی روسیه به محل درعا البلد وارد شده و سه پست امنیتی مشترک توسط نیروهای نظامی و امنیتی سوریه در درعا البلد ایجاد می‌شود.

تخلیه سه پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه

الوطن سوریه به نقل از شبکه العالم از تخلیه سه پایگاه نظامیان آمریکایی در اطراف میدان نفتی العمر در نزدیکی چاههای نفتی دیرالزور و دو پایگاه در منطاق تل البیدر و قصرک در قامشلی در حومه حسکه خبر داد.

این اقدام پس از حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در کونیکو در حومه شرقی دیرالزور رخ می‌دهد که خبری از کشته و زخمی شدگان آن مخابره نشد.

شبه نظامیان آمریکایی مرخصی‌های پرسنل خود را لغو کردند

الوطن گزارش داد که شبه نظامیان قسد وابسته به آمریکا مرخصی پرسنل خود را از بیم حمله قریب الوقوع ترکیه به مناطق تحت کنترل آنها، لغو کردند.

این در حالی است که رسانه‌های محلی از فرار این شبه نظامیان خبر می‌دهند به طوری که 42 نفر از این شبه نظامیان از طریق مرز سوریه و ترکیه گریخته‌اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا