"شولتز" بهترین جایگزین برای مرکل از نظر آلمانی‌ها

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، حدود سه هفته مانده تا برگزاری انتخابات پارلمانی در آلمان حزب سوسیال دموکرات برای اولین بار از ماه فوریه در سال 2017 به قدرتمندترین حزب آلمان در نظر سنجی های انجام گرفته از طرف شبکه “آ ار دی” آلمان صعود کرد. این حزب بخصوص از محبوبیت بالای “اولاف شولتز”، نامزد صدر اعظمی آینده در بین شهروندان سود می برد.

نتایج این نظر سنجی نشان داد که 53 درصد شهروندان آلمانی “شولتز” را رهبری قدرتمند می دانند که تعداد آن ها 22 درصد بیشتر از بهار سال جاری میلادی شده است. 15 درصد هم درباره آرمین لاشت، نامزد صدر اعظمی از اتحادیه احزاب متحد مسیحی چنین نظری داشتند و 8 درصد هم به “آنالنا بائر بوک”، نامزد صدر اعظمی از حزب سبز رای دادند. این نظر سنجی از طرف موسسه اینفراتست دیامپ انجام گرفته است.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان داد که 42 درصد شهروندان آلمانی “اولاف شولتز” را دوست داشتنی ترین نامزدها و 43 درصد هم قابل اعتمادترین دانستند. 23 درصد هم آنالنا بائر بوک را محبوبترین و 15 درصد هم وی را قابل اعتمادترین نامزد دانستند ؛ 13درصد هم لاشت را دوست داشتنی ترین و 15 درصد هم او را قابل اعتماد ترین دانستند.

همچنین در پاسخ به اینکه کدام نامزد شایسته ترین است 55 درصد به اولاف شولتز، 14 درصد به لاشت و 7 درصد هم به “بائر بوک” رای دادند.

نتایج این نظر سنجی نشان داد که در صورت انتخاب مستقیم صدر اعظم از طرف شهروندان 43 درصد به شولتز، 16 درصد به لاشت و 12 درصد هم به “بائر بوک” رای می دادند. حدود 30 درصد شهروندان هم اعلام کرده اند که نمی خواهند رای دهند و یا هنوز تصمیمی در این باره نگرفته اند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که اگر یکشنبه آینده انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود سوسیال دموکرات ها 25 درصد آراء شهروندان را کسب می کنند، اتحادیه احزاب متحد مسیحی 20 درصد و سبزها هم 16 درصد آراء شهروندان را بدست می آورند. حزب لیبرال دموکرات هم 13 درصد، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم 12 درصد و چپ ها هم 9 درصد آراء را کسب می کنند.

این نظر سنجی از 30 آگوست تا اول سپتامبر از بین حدود 1337 واجد شرایط رای دادن انجام شده است.

انتخابات پارلمانی آلمان در تاریخ 26 سپتامبر (4 مهرماه) برگزار می شود.

با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد آغاز دوره‌ای جدید باشد.

مرکل اعلام کرده که در دور بعد نامزد صدر اعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

رهبران و مسئولان اتحادیه احزاب متحد مسیحی رای به نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

لاشت از نامزدهای محبوب صدر اعظمی در بین شهروندان آلمانی است.

مقامات حزب سبز آلمان هم به اتفاق آراء، “آنالنا بائربوک” را به عنوان نامزد صدر اعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

«اولاف شولتز» که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا