تدابیر ویژه برای حفظ سلامت زائران اربعین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بغداد الیوم، آستان مقدس حضرت عباس(ع) از اقدامات و تدابیر انجام شده در زمینه مقابله با کرونا در جریان مراسم اربعین خبر داد و آنرا با هدف حفظ سلامت زائران و خادمین سقای دشت کربلا دانست.

از سوی دیگر «اسامه عبدالحسن» مسئول امور بهداشتی تولیت حضرت عباس(ع) اعلام کرد: طرح خدمات بهداشتی و پزشکی با همکاری بخش مربوطه در آستان حضرت عباس(ع) و وزارت بهداشت تدارک دیده شده است.

میزان پیشرفت در پروژه ساخت صحن حضرت زینب(س) در جوار بارگاه امام حسین(ع)

از سوی دیگر واحد پروژه‌های فنی مهندسی عتبه مقدس حسینی خبر داد که نسبت پیشرفت در پروژه ساخت صحن حضرت زینب(س) در جوار بارگاه امام حسین(ع) به 60 درصد رسیده است.

«حسین رضا مهدی»، رئیس واحد پروژه‌های فنی مهندسی عتبه مقدس حسینی تأکید کرد که این صحن در زمینی به وسعت 50000 مترمربع ساخته می‌شود و در آن چند ساختمان ساخته می‌شود.

او گفت که یک ساختمان چهار طبقه برای اطعام زائران در 14 هزار متر مربع و یک ساختمان برای خدمات درمانی و یک ساختمان بازار سنتی زینبیه در این مجموعه ساخته می‌شود.

وی افزود که یک صحن روباز با سرداب‌های مجهز به تهویه و مقام خیمه دارالحرب و کتابخانه و موزه و یک تونل که خیابان الشهداء را به مرقد ابن فهد حلی در خیابان قبله متصل می‌کند از دیگر بخش‌های این پروژه عظیم هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا