خستگی از واکسن شرایط برای موج چهارم کرونا در آلمان را مناسب کرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه “پاسایر نویه پرسه” در مطلبی نوشت: موج چهارم کرونا در کشور آلمان بخصوص شمار مبتلایان به این بیماری در بین جوانان را افزایش می دهد.

بر اساس آخرین گزارش هفتگی انستیتو رابرت کخ آلمان این بیماری بخصوص در گروه های سنی میانسال در حال افزایش است. هم زمان خستگی از واکسیناسیون و کاهش تمایل به تزریق واکسن در بین شهروندان آلمانی رو به افزایش است. نسبت شهروندان آلمانی واکسینه شده نسبت به هفته قبل ( 59 درصد) به آرامی افزایش پیدا کرده و به 61 درصد رسیده است.

از پایان جولای تا اواخر آگوست نرخ واکسیناسیون در این کشور تنها حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده است که کمترین نرخ رشد واکسن در ماه های تابستان محسوب می شود. در واقع نرخ واکسیناسیون در آلمان به میزانی که انستیتو رابرت کخ آلمان در ماه جولای به عنوان مطلوب ارزیابی می کرد نزدیک نیست.

بر اساس ارزیابی این نهاد بهداشتی در آلمان باید حداقل 85 درصد 12 تا 59 ساله ها و 90 درصد افراد بالای 60 سال کاملا علیه کرونا واکسینه شوند تا خطر یک موج چهارم کرونا با فشار بالا بر بخش های مراقبت های ویژه در پاییز و زمستان مرتفع شود.

“کریستین دروستن”، از ویروس شناسان برجسته آلمانی هم میزان واکسیناسیون فعلی درکشورش را کافی ندانسته و اعلام کرده که با این نرخ واکسیناسیون ما نمی توانیم وارد پاییز شویم.

رابرت کخ آلمان در حال حاضر نرخ ابتلای بالایی را در گروه سنی بین 5 تا 44 سال ثبت کرده است. نرخ ابتلای جدید به کرونا بین 172 تا 182 مورد به ازای هر 100 هزار نفر در گروه سنی بین 10 تا 19 سال گزارش شده است. البته شمار شیوع های گزارش شده در مهد کودک ها و مدارس هم در سطح پایینی است.

بر اساس گزارش نهادهای بهداشتی در آلمان اکثر بزرگسالان بین 35 تا 59 سال با ابتلا به کووید 19 به بیمارستان ها مراجعه می کنند. اکثر آن ها واکسینه نشده اند. شمار مرگ های کرونایی از اوایل آگوست هم در این کشور روند افزایشی داشته است.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از افزایش نرخ مبتلایان جدید هفتگی در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 80.2 خبر داد و اعلام کرد که در عرض 24 ساعت 14251 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 45 نفر هم در این مدت دراثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 3983983 نفر به کرونا مبتلا شده و 92794 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا