بلومبرگ: مدیر کل آژانس به‌دنبال دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وبگاه شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تلاش است قبل از همایش عمومی آژانس اتمی در هفته‌های آینده با «محمد اسلامی»، رئیس‌ جدید سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کند.

دو مقام مطلع که اشاره‌ای به نام آنها نشده گفته‌اند آقای گروسی در تلاش است ارزیابی‌ای از تمایل تهران برای احیای دسترسی‌های گسترده بازرسان این نهاد بین‌المللی به تأسیسات هسته‌ای ایران به دست آورد. 

بلومبرگ مدعی شده تلاش‌های آمریکا و اروپا برای متقاعد کردن ایران به بازگشت به میز مذاکرات وین در خصوص برجام به دلیل حمایت‌های چین و روسیه به درب‌های بسته خورده است.

ادعای این رسانه آمریکایی در حالی مطرح شده که درخواست‌های زیاده‌خواهانه طرف‌های غربی مانند اضافه کردن مسائل منطقه‌ای و موشکی به متن توافقی جدید عامل بن‌بست در مذاکرات وین بوده است.

آمریکا اردیبهشت‌ماه سال 1397 از برجام خارج شده و کشورهای اروپایی از وعده‌شان برای جبران کردن آثار خروج آمریکا از این توافق عدول کرده‌اند. با وجود این، طرف‌های غربی به جای عمل به تعهداتشان درخواست‌های جدیدی از ایران در مذاکرات وین مطرح کرده‌اند.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا